Finalde 1907 Fenerbahçe ve BAU SupperMasive karşı karşıya!

Finalde 1907 Fenerbahçe ve BAU SupperMasive karşı karşıya!
Yayınlanma Tarihi: 08.04.2019 15:58 | Değiştirme Tarihi: 08.04.2019 15:58

Geçtiğimiz hafta Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde çeyrek final karşılaşmaları gerçekleşmiş ve yarı final aşamasına yükselen takımlar 1907 Fenerbahçe, Bahçeşehir SuperMassive, Royal Youth ve Galatasaray Espor olmuştu.

Yarı final karşılaşmalarında ise Bahçeşehir SuperMassive, Royal Youth ile eşleşirken 1907 Fenerbahçe, Galatasaray ile eşleşti. 2-2 olan maçı, 3’e çıkaran SuperMassive ilk finalist oldu, ikinci günse 1907 Fenerbahçe üst üste 3 skor alarak hem derbinin hem de yarı final karşılaşmasının kazananı oldu. 

Yarı final karşılaşmalarının ilki Royal Youth ve Bahçeşehir SuperMassive arasında oynandı. Günün açılış maçında, henüz 2. dakikada Zeitnot ilk kanı dökerek takımına skoru kazandırdı. Royal Youth Vadi’nin Alameti’ni almış olsa da SUP önce ejderi aldı ardından Royal Youth’un almaya çalıştığı Baron’u çaldı. SUP’un kontrolünde ilerleyen maçta Nexus’a gitmeleri sadece inhibitör kulelerini almalarıyla sonuçlansa da galibiyetleri gecikmedi. Nexus’a tekrar yöneldiklerinde özellikle Zeitnot’un güçlü performansının katkısıyla dakika 33’te 22-17 skorla maçı galip bitirdiler. Serinin ikinci maçında, ilk kanı almasının ardından aldığı ilk kuleyle birlikte 4 bin altınlık üstünlüğe sahip olan SuperMassive, ilk maçta olduğu gibi üstünlük kurdu. Maç esnasında GBM’in beklenen performansı sergileyememesi ve Zeitnot’un hem takım arkadaşlarını savunma hem de hamleler konusundaki başarılı performansı dikkat çekiyordu. 22. dakikada sadece 1 skoru olan Royal Youth hem Bulut Ejderi hem de Baron’u alan SUP’a karşı dakika 30’da mağlup oldu ve böylece SUP 2-0 skora ulaştı. Üçüncü maçta, ilk ikisinin aksine etkili bir Royal Youth izledik. İlk kanı alarak iyi bir başlangıç yapan Royal Youth ejderi de hanesine ekledi. Ejderi tek başına alan Closer, SUP’un hamlelerini engelleme konusunda da oldukça başarılı bir performans sergiledi. Dakika 16’da Royal Youth 4 kuleyi almış ve altın farkını 6 bine yükseltmişti. Baron güçlendirmesini de alarak seriyi uzatacağının sinyallerini veren takım, dakika 26’da oyunu bitirdi. Günün dördüncü maçında etkili oynayan takım yine Royal Youth oldu. Özellikle kule altında gerçekleşen mücadelelerde oyunu lehine çeviren Royal Youth, hata yapmadan oynadığı oyunda Baron önü mücadelesini kaybetse de bu durum SUP’un istediği noktaya gitmedi. Royal Youth dakika 32’de Nexus’u alarak galip oldu ve skoru eşitledi. Böylece ilk finalistin kim olacağı beşinci maçın sonucuna bağlı hale geldi. Günün son maçında, ilk kanı döken takım son iki oyunda galip olan Royal Youth oldu. Ancak dakika 15 olduğunda SuperMassive varlığını tekrar hatırlatmış ve etkili oyununa başlamıştı. Çekişmeli süren maçta SUP tekrar kontrolü ele aldı. Üst üste aldığı Alev Ejderleri ve ardından gelen Baron güçlendirmesi ile SUP yarı finallerin kazananı olacağının sinyallerini verdi ve dakika 36’da Nexus’u alarak bu sinyalleri doğruladı.

Haber ile ilgili metin girin!. İkinci gün, 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor karşılaşmasında hem yarı final heyecanına hem de derbi serisine tanık olduk. İlk maçta ilk kanı alan Galatasaray etkili hamleler ile oyuna başlamış olsa da Fenerbahçe buna engel oldu ve oyun üstünlüğünü kurdu. Önce orta koridor kulesini alan ardından ejderi alan üstün takım, Galatasaray ile Baron önünde girdiği mücadelede galip çıkarak Baron güçlendirmesini de aldı. Maça iyi başlamış olsa da bu performansı sürdüremeyen Galatasaray, çok kısa sürede art arda iki katliama imza atan Fenerbahçe karşısında dakika 24’te mağlup oldu. Serinin ikinci maçında, hızlı bir başlangıç yapan Fenerbahçe, dakika 10 geride kaldığında Galatasaray’ın bir skor almasına bile izin vermemişti. İlk maçta etkili bir giriş yapan ve ardından Fenerbahçe’ye cevap vermeye çalışan takım bu kez hiçbirini başaramamıştı. Varlığını gösteremediği maçta, özellikle Bolulu’nun Madness’i durdurup takım savaşını Fenerbahçe’nin lehine çevirdiği dakikalar maçın sonucunu kesinleştirdi. Dakika 27’de yine hızlı bir galibiyet alan Fenerbahçe skoru 2-0’a taşıdı. Serinin üçüncü maçında, ilk kanı alan Fenerbahçe oldu. Ejderi almak için iki takımın girdiği mücadele sonuçsuz kaldı ancak Fenerbahçe daha sonra ejderi almayı başardı. Önceki maçların aksine varlığını göstermeyi başaran Galatasaray, ilerleyen dakikalarda Nexus’a yönelip maçı bitirmek istedi ancak Fenerbahçe, buna engel oldu. Baron’u alıp güçlendirmeye ulaşan Fenerbahçe, o sırada Nexus kulelerini almak isteyen Galatasaray’ı tekrar engelledi ve sergilediği performansla bu kez Nexus’a yöneldi. Özellikle Bolulu’nun hamleleri sayesinde karşı atağa geçen Fenerbahçe, Nexus’u alarak dakika 42’de üçüncü galibiyetini alarak finale yükselen ikinci takım oldu. Final maçında Bahçeşehir SuperMassive ve 1907 Fenerbahçe şampiyonluk için mücadele edecek.Haber ile ilgili metin girin!.

Kaynak: Flank Esports