Fifa 2020 ne zaman çıkıyor?

Fifa 2020 ne zaman çıkıyor?
Yayınlanma Tarihi: 23.07.2019 15:58 | Değiştirme Tarihi: 23.07.2019 16:01

Fifa 2020’nin çıkış tarihi ve ilk fragmanı yayınlandı. Oyun ile ilgili teknik özellikler ve yeni eklenen özellikler görücüye çıktı diyebiliriz.

24 Eylül’de karşımıza çıkacak oyunun fragmanında Jadon Sancho, Virgil Van Dijk ve Raheem Sterling gibi oyuncular bulunuyor. Peki 2019’dan sonra neler değişti?

Serbest vuruşlar ve futbol topu fiziği ilk göze çarpan özelliklerden. Serbest vuruşlarda artık topu daha rahat kontrol edebilecek ve daha fazla gol atabileceğiz. Teke tek mücadelelerde artık daha gerçekçi baskı yapılacak ve savunma sisteminde de güncelleştirilmeler yapıldı.

Uzun paslar, ara pasları ve kısa paslarda güncellemelerden etkilendi. Yapılan bu değişikliklerle ve görsel düzeltmelerle her yıl Fifa daha da iyiye gidiyor diyebiliriz. Fakat PES bu sene rekabeti biraz daha alevlendirdi. Özellikle büyük klüpler yaptığı anlaşmalar sayesinde Fifa’ya güzel bir çalım attı diyebiliriz. Fakat bu rekabet hem oyun kalitesi hem de fiyat olarak biz oyun severlere olumlu olarak yansıyacaktır. Belki 2020 belki 2021 bilinmez ama artık eskisi gibi futbol oyunu simülasyonlarında iki dev var. Bakalım PES bu avantajını iyi değerlendire bilecek mi? Daha da önemlisi Fifa bu sene bu ataktan kendine bir ders çıkartabilecek mi?

Kaynak: Flank Esports