Far Cry New Dawn; İyi Kızlar Cennete, Kötü Kızlar Hope Valley'e

Far Cry 5’i oynayanların bildiği üzere bir önceki oyunda patlayan nükleer bombanın etkisiyle şehir yaşanamaz bir hal almıştı. Aradan tam 17 yıl geçtikten sonra yeni hikayemizde yağmurların yağması doğal yaşamı yeniden canlandırıyor, bitki örtüsü ve yeşil alanlar tekrar normale dönüyor.

Yayınlanma Tarihi: 26.02.2019 16:07
Değiştirme Tarihi: 26.02.2019 16:07
Far Cry New Dawn; İyi Kızlar Cennete, Kötü Kızlar Hope Valley'e

 

Far Cry 5’te hayatta kalmayı başaran göçebe insanlar topluluklar oluşturur. Kendilerine çok yaratıcı bir isim olan Survivors grubu ismini takan bu grubun tek amacı Hope Country bölgesinde yeni bir yerleşim yeri kurup güvenli bir şekilde yaşamak.

Birçok grup yaşamak için binalar ve evler inşa etmiştir. Bu grubun üyeleri Amerika ve Kanada ve az da olsa diğer ülkelerden gelen balıkçılık ve çiftçilik yapan insanlardan oluşmakta. Fakat tabii ki bu güzel masalsı hayatın tadını kaçıracak bir örgüt bulunuyor. Highwaymen: Wicky ve Lou isimli ikiz iki kız kardeşin liderliğini yaptığı bu örgütün tek amacı kasabanın yaşam kaynaklarını sömürüp burada hakimiyet kurmak.

Kimyasal bir kaynak olan Etanol için bölge halkıyla Highwaymen arasındaki bu savaşı konu alan oyunda yeni karakterler ve silahları da göreceğiz. Oyundaki harita Far Cry 5’deki nükleer haritanın aynısı fakat 17 yıl geçip hayatın yaşanabilir olduğu şekli. Değişmeyen şeyler arasında sürekli savaş halinde olan grupları bir de radyasyondan birazcık etkilenen doğal hayvanları görüyoruz.

Tam senaryosu şu an tartışmasız en çok beklenen oyunlardan biri olan Far Cry New Dawn bakalım daha Fry Cry 5’in muhteşem etkilerini üzerinden atamayanları mutlu edebilecek mi? Oynayıp hep beraber göreceğiz.

 

Kaynak: Flank Esports