Faker ve Takımı bir üst tura çıktı!

Faker ve Takımı bir üst tura çıktı!
Yayınlanma Tarihi: 21.08.2019 14:12 | Değiştirme Tarihi: 21.08.2019 14:12

LCK yani League of Legends Kore Ligi’nde finaller bugün başladı. Eleme ve üst tura çıkma sisteminin olduğu ligde takımlar ligi kaçıncı sırada bitirdiyse finallerde o kadar öncelikli başlıyor.

 Ligi birinci bitiren Griffin finalden, ikinci bitiren Damwon yarı finalden, üçüncü bitiren Sandbox Gaming ise bir önceki elemeden başlıyor.

SKT1 sezonu pek iyi geçirdi diyemeyiz. Dünyanın en iyi oyuncularının kadrosunda bulunduran takım destek orman pozisyonlarında biraz sorunlar yaşamıştı. Fakat finallerin takımı olan SKT bugün de rakibi Afreeca Freeks’e şans tanımadı. Faker ve Teddy’nin muhteşem oyunlarıyla 2-1’lik seri sonunda bir üst tura çıkmaya hak kazandı.

Şampiyonluk için önünde üç güçlü takım bulunan SKT1, geçtiğimiz mevsim bunu başarıp şampiyon olmuştu. Mevsim arası şampiyonada Avrupa temsilcisi G2’ya elenen SKT1, World’s için tüm kozlarını oynayacaktır. Faker için hala dünyanın en iyi oyuncusu ve orta koridoru yakıştırmaları yapılırken, üst üste kupalar kaldıran SKT, eski günlerine dönmek için bu mevsimde güven veriyor diyebiliriz.

Kaynak: Flank Esports