ESL Türkiye FUT Champions Cup şampiyonu belli oldu!

ESL Türkiye FUT Champions Cup şampiyonu belli oldu!
Yayınlanma Tarihi: 30.05.2019 10:21 | Değiştirme Tarihi: 30.05.2019 10:21

Avrupa genelinde yaptığı online ve offline turnuvalar ile esporun gelişmesine katkısı olan ESL, uzun bir süredir Türkiye’de de turnuvalar düzenlemekte. Son yapılan ESL Türkiye FUT Champions Cup tamamlandı.

Türkiye’de FIFA oyununun belki de en geniş kapsamlı turnuvası olan bu etkinliklik online olarak gerçekleşti. 451 katılımcının kayıt yaptırdığı turnuvada, 253 oyuncu onaylı kayıt olarak koyasıya rekabet ederek birincilik için sahaya indi.

Ön elemeler ve elemeleri geçen oyuncular ardından finallere kaldı. Yarı finale ise tanıdık isimlerin kaldığı turnuvada, “isopowerr, SYHD-3, technoboy98, Thanatos641” son dörde kalan takım oldu. Birbirinden çekişmeli karşılaşmalara sahne olan yarı final mücadelelerinin kazananı isopowerr ve technoboy89 oldu. Kazananlar Grubu Finali’nde şampiyon SYHD-3’ü eleyen technoboy89, isopowerr karşısında yenilmekten kurtulamadı ve turnuvaya veda etti. Kaybedenler Grubu Finali’nde ise SYHD-3 ve Thanatos641 karşı karşıya geldi ve kazanan SYHD-3 oldu. Finalde ülkemizi uluslararası turnuvalarda başarıyla takip eden isopowerr ile karşılaşan SYHD-3, 2-1’lik skorla rakibini mağlup ederek kupaya uzanan taraf oldu.

CS:GO ve FIFA gibi bir çok oyuna destek veren ESL, Electronic Sports League dünya genelinde turnuva ve yarışma düzenleten bir espor organizasyon şirketi. Köln merkezli bu şirket 2000 yılından beri aktif ve turnuvalar düzenlemekte. 

Kaynak: Flank Esports