eFootball PES 2020, Juventus ile anlaştı!

Yıllardır PES ve FIFA arasında gerçekleşen çekişme bu yıl daha da üst seviyelere tırmanacak gibi duruyor.

Yayınlanma Tarihi: 17.07.2019 14:19
Değiştirme Tarihi: 17.07.2019 14:19
eFootball PES 2020, Juventus ile anlaştı!

Bayern München hamlesinden sonra PES, şimdi de Juventus ile anlaşarak FIFA’ya adeta çalım attı. Bu yapılan anlaşma sonucunda, Juventus takımı, oyuncuları ve stadı resmi olarak sadece eFootball PES 2020’de olacak. Peki PES ismini neden değiştirdi?

İsim değişikliğinin en büyük sebebi tartışmasız espora adına yeni adımlar atabilmek. FIFA bu konuda iyi fakat yeterli değil diyebiliriz. Birçok turnuva ve etkinlik olsa da, bu alanda yapılacak bir çekişme iki oyunu da olumlu etkileyebilir. PES ve FIFA arasında süren bu rekabet yıllar içerisinde çok fazla el değiştirdi. 2010’lu yılların başında PES çok daha iyi durumdayken özellikle kart açma ve takım kurma sistemlerinin gelmesiyle FIFA adeta rakibini piyasadan sildi. Şimdi yapılan bu hamlelerle PES eski günlerine geri dönmeyi planlıyor diyebiliriz. 

Peki Manchester United, Bayern München ve Juventus’un haklarını PES satın aldığı için FIFA ne yapacak? Aslında cevap çok basit, bu takımlarda FIFA 2020’de olacak fakat farklı isimlerle. Kırmızı şeytanlar, Piemonte Calcio gibi isim değişikliğine gidilecek. Tabi bu isim değişiklikleri oyuncularda da olacak fakat dış görünüşler bu değişimden etkilenmeyecek. 

Espora göz kırpması, dünya devi takımlarla resmi sponsorluk anlaşmaları ve değişen mekanik ve görüntü kalitesi. Bu saydıklarımıza ekleyebileceğimiz yüzlerce özellik birleşmesi PES’i eski günlerine geri getirebilecek mi, bekleyip göreceğiz. 10 Eylül 2019 tarihinde çıkacak olan PES 2020 geçen bu sürede daha kimlerle anlaşma imzalayacak, ülkemizden herhangi bir spor klubu bu takımlar arasında olacak mı onlarda hala gizemini korumakta. 

Kaynak: Flank Esports