Dünyanın en başarılı DOTA 2 takımları ESL One Birminham’da mücadele edecek!

Dünyanın en başarılı DOTA 2 takımları ESL One Birminham’da mücadele edecek!
Yayınlanma Tarihi: 15.04.2019 14:10 | Değiştirme Tarihi: 15.04.2019 14:10

Mayıs ayında başlayacak olan ESL One Birmingham’da dünyanın en başarılı 12 DOTA 2 takımı, 300 bin dolar ödül havuzundan en büyük payı almak için mücadele edecekler. Turnuva hakkındaki detaylar ise belli oldu

Turnuvada uygulanacak olan formattan söz etmek gerekirse, katılacak takımlardan 8’i davet edilirken diğer 4’ü bölge elemelerini kazanması durumunda organizasyonda yer alıyor. Bu takımlar, iki gruba ayrılacak ve her iki grupta da 6 takım yer alacak. Best of Two (Bo2) formatıyla yapılacak karşılaşmaların ardından play-off serisi Best of Three (Bo3), final karşılaşması ise Best of Five (Bo5) ile oynanacak.

Davet Edilen Takımlar
Vici Gaming
Turnuva için davet alan ilk takım, Çinli organizasyon Vici Gaming oldu. Oyuncularının performansını, özellikle Paparazzi’yi göz önünde bulundurunca, elbette şaşırılacak bir durum olmuyor. Vici Gaming, hem StarLadder hem de Dream League Sezon 11’de kazanmalarına alıştığımız karşılaşmalarda yer almıştı. Takımdan aynı performansı, ESL One Birmingham için bekleyen çok fazla fanı bulunuyor.

Virtus.Pro
Tıpkı Vici Gaming gibi Virtus.Pro da bu listede yeri çoktan hazır olan takımlardan biri konumundaydı. CIS bölgesindeki en iyi takımlardan olan Virtus.Pro bu turnuva için büyük beklentiler yaratıyor. 

Ninjas in Pyjamas
NiP’in bu listede yer almasında en büyük katkıyı sağlayan isimler ppd ve co. oldu. Sezon boyunca saygın bir yerde olan takım, DPC’de 7. sırayı almış olsa da ESL One davetini aldılar.

PSG.LGD
Turnuvaya direkt davet edilen Çinli takımların ikincisi ise PSG.LGD oldu. The International 8 finalisti olan takım, ‘yıldız oyuncularının takıma geri dönmesinden sonra mı bu gücüne yeniden ulaşıyor?’ sorusunu da akıllara getiriyor.

OG
Listede The International finalisti olduğu gibi, The International şampiyonu da yer alıyor. Özellikle, takıma dönen Anathan ‘ana’ Pham’ın ardından OG, kendini yeniden yukarı taşıma şansına sahip durumda.

Team Liquid
Bir başka The International şampiyonu takım Team Liquid, hala kadrosundaki potansiyeli ortaya çıkarma konusunda sorun yaşıyor. Ancak The International 9’a kadar bu sorunu ortadan kaldıracakları düşünülüyor.

Evil Geniuses
Listede yer alan tek Kuzey Amerika takımı olan Evil Geniuses, Avrupa ve Asya takımlarına karşı güçlü performans sergileme potansiyeline sahip. Oyuncuların, özellikle Sumail’in performansının göz ardı edilemeyecek derecede olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Team Secret
Davet edilen son takım Team Secret, DPC’de mükemmel bir sezon geçirmişti. VP gibi The International için yerini garantiledi. 

Bölge Elemeleri Kazananları
Alliance
Turnuvanın Avrupa bölgesi elemelerinde kazanan takım Alliance oldu. Bölge takımları arasında Gambit Esports’un favori olarak görülmesi sebebiyle Alliance’ın grup şampiyonu olması şaşırtıcı oldu. Play-off aşamasının ilk turunda Old But Gold ile karşılaşan ve bu karşılaşmada mağlup olan Alliance, gösterdiği performansla mağlup başladığı turu galip bitirdi.

Forward Gaming
Bu turnuvada yer alan ikinci Kuzey Amerika takımı, YaWaR ile öne çıkan Forward Gaming oldu. Pakistanlı oyuncunun kariyerindeki en iyi noktada olduğu bir gerçek. Neredeyse her oyunda mükemmel bir performans sergilemiş olması, Forward Gaming’in ESL One Birmingham’a bilet almasında büyük katkısı oldu.

Keen Gaming
Keen Gaming, bu noktaya gelene kadar turnuvada sadece 1 mağlubiyet aldı. Çinli takım, son birkaç aydır büyük bir yükseliş gösterdi ve ESL One Birmingham için bileti kazanarak bu listede yer alma hakkı kazandı.

TNC Predator
Listede yer alan tek Güneydoğu Asya takımı TNC Predator, ESL One Birmingham’da bölgeyi temsil ediyor. Elemeler süresince rakiplerini yenmeyi başaran takım, bölgenin en iyi takımı olarak tasvir edilebilir.

ESL One Birmingham öncesinde yapılacak olan bir etkinlik bulunuyor: ESL One Mumbai. Birkaç gün içinde başlayacak olan karşılaşmalarda bazı takımlar yer alamayacak olsa da heyecanla bekleniyor. Mumbai’nin ardından başlayacak olan Birmingham’da da aynı heyecanın yaşanacağı şüphesiz bir gerçek.  

Kaynak: Flank Esports