DreamHack Showdown turnuvasına Beşiktaş Esports kadın takımı adını yazdırdı

DreamHack Showdown turnuvasına Beşiktaş Esports kadın takımı adını yazdırdı
Yayınlanma Tarihi: 24.05.2019 16:14 | Değiştirme Tarihi: 24.05.2019 16:14

DreamHack Valencia dâhilinde gerçekleşecek olan DreamHack Showdown turnuvası için takımlar belli olmaya başladı. Toplam 8 takımın yer alacağı turnuvanın katılımcı listesine davet yoluyla adını yazdıran takımlar Beşiktaş Esports ve Dignitas Female oldu.

Profesyonel kadın oyuncuların sayısının artmasıyla birlikte daha çok takım kurulmaya ve bu takımların katılım sağlayacağı turnuvalar öne çıkmaya başladı. Ülkemizin spor kulüplerinden Beşiktaş, Türkiye’de ilk kadın takımını kurarak bir ilke imza atmıştı. Dünyanın en başarılı kadın Counter Strike: Global Offensive takımlarından biri olan Beşiktaş, DreamHack Showdown turnuvasına davet edildi. Espor alanında ülkemizde hem çok çeşitli oyunlarda takımı olan hem de Avrupa turnuvalarında başarılar elde eden Beşiktaş Espor, 2019 yılının başında yaptığı açıklamaları bir bir yerine getiriyor diyebiliriz.

8 takımın katılım sağlayacağı turnuvada, temsilcimizin rakiplerinden sadece biri belli oldu: Dignitas Female. Diğer 6 takım bölgesel eleme aşamasında başarılı olması durumunda turnuvaya katılım hakkı kazanacak. Dignitas’ta Mayıs ayının başında takımdan ayrılan Catherine “CAth” Leroux’un boş koltuğunu son maçlarda Melissa “Theia” Mundorff dolduruyordu. Bu turnuvadan önce bir başkası gelecek mi yoksa turnuvaya da Theia ile mi katılacaklar bilinmiyor.

İki takımın davet yoluyla belli olduğu turnuvada diğer altı takım, Kuzey Amerika, Asya ve Avrupa elemelerinde başarılı oldukları takdirde turnuvada yer alacaklar. 5 ile 7 Mayıs tarihlerinde, DreamHack Valencia dâhilinde gerçekleşecek olan turnuvanın 100 bin dolar ödül havuzu bulunuyor. Turnuvanın kazananı 50 bin dolar alırken, ikinci takım 20 bin dolar, üçüncü ve dördüncü takım ise 10 bin dolar ödülü evine götürecek. 

League of Legends kadın takımında da işlerin iyi gittiği Beşiktaş Espor, diğer tüm espor takımlarına güzel bir örnek olma yolunda devam ediyor. 

Kaynak: Flank Esports