Dondurucu soğuklar geri geliyor! Frostpunk

Dondurucu soğuklar geri geliyor! Frostpunk
Yayınlanma Tarihi: 30.05.2019 10:25
Değiştirme Tarihi: 30.05.2019 10:25

Bu yaz günlerinde içinizi donduracak bir oyuna hazır mısınız? Baştan sona drama ve zorlu seçimler içeren bu oyun aldığı yüksek puanları sonuna kadar hak ediyor

Oyuna değişen iklimin ardından buzlarla kaplanmış dünyada 80 kişilik bir kolonin lideri olarak başlıyorsunuz. Ortada bulunan kocaman bir ısıtıcı var ve etrafta odun demir ve kömür kaynakları. Amacınız ise tamamı ile sizin emrinize uyan bu 80 kişiyi hayatta tutmak.

Frostpunk, This War of Mine‘ın stüdyosunun son oyunu. Zaten dramadan ve insanın yüreğini parçalayan müziklerden bunu anlayabiliyoruz. Oyunda bir lider olarak kendi kurallarınızı koyabiliyorsunuz. Karşınıza çıkan ilk seçim ise “iş gücümüz az çocuklar da çalışsın mı?”, ben tereddütsüz hayır dedim. Yemek kıtlığının başladı durumlarda ise daha az yemek verme seçeneği geliyor. Merhametli olmak sizi bu oyunda iyi bir lider yapmıyor maalesef. Ayrıca topluluk yönetim kurallarını da koymanız lazım, işler kötüye gittiği zaman size baş kaldıranlara demir sopalarla mı karşılık vereceksiniz yoksa oturup onların dertlerini çözecek misiniz? Tamamı ile zor seçimler ve fedakarlıkla dolu bu oyunda zamanın nasıl geçtiğini anlamanız imkansız.

En güzel evleri yaptım, barınakları sıcak tuttum ve en iyi yemeklerden verdim. Yeri geldi sözümü dinlemediler baş kaldırdılar ama yılmadım! Teknolojiye gereken önemi verdim, yan köylerden yardıma muhtaç insanları topladım. Yapacağım dediğim tüm kamu kuruluşlarını zamanında yaptım. Sonra bir sabah bir yolcu geldi tüm dünya yok oldu dedi herkes isyan etti umutlarını kaybetti beni liderlikten atıp köyümden kovdular.   

Kaynak: Flank Esports