Death Stranding Kasım’da çıkıyor!

Death Stranding Kasım’da çıkıyor!
Yayınlanma Tarihi: 30.05.2019 15:21 | Değiştirme Tarihi: 30.05.2019 15:21

Hideo Kojima, Metal Gear Solid ile adını tüm dünyaya duyurmuştu. Bu yapımcı şirket şimdi yine efsane olmaya aday bir oyunla karşımızda. Death Stranding isimli oyun ilk olarak 2016 E3’de tanıtılmıştı.

 Aradan geçen üç yılın ardından dün ilk fragman yayınlandı. Hem uzun yıllardır oyun hakkında merak edilen soruların bazıları cevaplarını bulurken, hem de çıkış tarihi ve platformları belli oldu.

Kojima Productions, Konami’den ayrıldıktan sonra yeni bir oyun üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Death Stranding ismiyle çıkacak oyun, PS4’de 8 Kasım 2019’da piyasaya sürülecek. 429tl gibi bir fiyata satılacak oyun sadece PS4’den oynanılabilecek. İptal olan Silent Hill oyunundan sonra dünyaca ünlü Holly Wood starlarıyla anlaşıp Death Stranding çalışmaya başlandı. 

Death Stranding, açık dünya çok oyunculu türünde çıkan fakat aksiyon ve gizem özelliği ön plana çıkan bir oyun olarak kategorize ediliyor. Timefall’un oyunun merkezinde olduğu senaryoda, yağmur temas ettiği her şeyi neredeyse yok ediyor. Ölümün artık normal karşılandığı bu dünyada olan bitene alışmak için muhtemelen ekran başına geçmemiz gerek. Senaryo kısmı ise tabi ki hala belli değil. Fakat birbirinden sınıf farkı olarak ayrılmış insanları konu eden bir kurgusu olduğu hakkında çok fazla yorum yapılmıştı. Kendimizi tüm bu karmaşayı yok edip düzen sağlamaya çalışıyorken bulacağız diye düşünüyorum.

Norman Reedus’un ve Mads Mikkelsen’in oyunun başrolünde olduğu oyun tam anlamıyla ünlüler geçidi olacak. Harcanan 3 yılın ardından muhtemelen beklentileri karşılayan bir oyun olacağına herkes kesin gözüyle bakıyor. 

Kaynak: Flank Esports