Dauntless Surpasses 4 milyon kullanıcıyı aştı!

Dauntless Surpasses 4 milyon kullanıcıyı aştı!
Yayınlanma Tarihi: 24.05.2019 16:12 | Değiştirme Tarihi: 24.05.2019 16:12

Epic Store’da yayınlanan Dauntless bugün itibari ile 3 platformda toplam 4 milyon kullanıcıyı aştı. Açık dünya temalı oyun, Pc-Ps4-Xbox’dan aynı anda oynanabilmekte. Unreal Engine 4 ile yapılan oyun Epic Game’sin yeni gözbebeği diyebiliriz.

Oyunu kısaca özetlersek, avcı olarak konumlandığınız oyunda amacınız 4 kişilik gruplarla ya da tek başınıza avlanmaya gidip bossları teker teker alt etmek. 5 çeşit farklı silah türü ve dayanıklılıklar var. Seçtiğiniz silahın türü karşınızdaki rakibin özelliğine göre daha fazla ya da daha az vurabiliyor. 4 kişilik grupla girildiğinde koordine bir şekilde savaşmak ve bossu öldürmek gerekiyor. Eğer kimseyle uğraşmak istemiyorum derseniz oyun sizin içinde bir giriş yöntemi eklemiş. Tek başınıza girip biraz daha az deneyim ve item kazanıp oyunu oynayabiliyorsunuz. 

Tüm platformların birbiri ile ortak oynaması Fortnite ile karşımıza çıkmıştı. Zaten görüntüleriyle de Fortnite’ı andıran bu oyunda da devam etmekte. Hem çeşitlilik hem de oynanabilirlik adına çok büyük avantajı olan bu durum, çapraz platformu olan arkadaşlarınızla oyun deneyimi sunuyor. Co-op Action RPG olarak geçen oyun, bilim-fantezi türü olarak karşımıza çıktı. Çıktığı ilk günden beri sevilen oyunun geleceği daha da güzel olacak gibi duruyor.

Ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına sunulan oyun için F2P diyebiliriz. Kozmetik dışında oyunda avantajınızı arttıracak şekilde satılan bir item göremedim. Tabiki bu gözümüzden kaçmışta olabilir. Ama eğer sadece kozmetik üzerine satış devam ederse oyun yakın zaman içerisinde 10 milyon kullanıcıyı aşar.

Kaynak: Flank Esports