CS:GO oyununda iyi olmanın kodlarını açıklıyoruz!

Counter Strike Global Offensive terörist ve anti terörist karakterlerin mücadelelerini konu alan bir video oyunudur. 

Yayınlanma Tarihi: 02.04.2019 16:07
Değiştirme Tarihi: 02.04.2019 16:07
CS:GO oyununda iyi olmanın kodlarını açıklıyoruz!

Büyük turnuvaları olan ve büyük ödül havuzlarına sahip olan CS:GO, esporda yerini almadan önce de aldıktan sonra da büyük bir oyuncu ve takipçi kitlesine sahipti. Teröristlerin düşmanları yok etmek dışında bomba kurup patlatarak haritayı bitirme görevi mevcutken anti teröristlerin düşmanları yok etmek dışında teröristlerin kurduğu bombayı imha etmek diğer bir hedefidir. Oyun içinde, belli kodlar kullanarak hedeflere daha çabuk ulaşma, oyun içinde bazı detayları daha etkili hale getirme gibi konularda kolaylıklar sağlanarak oyunu daha keyifli hale getirmek de mümkündür. Yararlı olan kodların önemli olanlarını şu şekilde derledik.

1.    cl_radar_always_centered 0
Bu kodu kullanarak haritada sadece yakın bölge yerine tüm bölgeyi kullanmak mümkündür. Böylece yaklaşan tüm takım arkadaşları ve rakip oyuncular görülebilir.

2.    cl_disablefreezecam 1
Bu kodu kullanarak rekabetçi oyun modunda öldükten sonra öldüren rakibi 4 saniye daha izlemek mümkün oluyor. Rakibin pusu kurduğunun ya da nereden ateş ettiğinin görülmediği durumlarda bu kod ile izleyerek öğrenip takım arkadaşlarını uyarmak faydalı olabilir.

3.    Fps_max 0
Rekabetçi oyun modunda en yüksek fps ile oynamayı sağlar.

4.    +cl_show_team_equipment
Bu kodu kullanarak rekabetçi oyun modunda takım arkadaşlarını duvarların arkasından görmeyi sağlar. Böylece nerede ne yapıldığı takip edilerek yapılacak hamleler belirlenebilir.

5.    bindtooggle g gameinstructor_enable
Bu kod, sisin içinde kalmış ya da etrafında olunmasına rağmen görülemeyen bombanın yerini belirlemek için kullanılır. Özellikler anti terörist takımının patlamasına kısa süre kalan bombayı bulup imha ederek eli kazanmasında büyük yardımı olur. 

6.    mm_dedicated_search_maxping 65
Bu kod oyun içindeki ping sayısını azaltır. Bunu en yakın sunucuya bağlanarak yapar. Böylece takılan, yavaş ilerleyen ve başka sıkıntılar yaşanan bir oyun oynamak zorunda kalınmaz.

7.    +speed; r_cleardecals
Bu kod ile duvarlarda ya da yerlerde oluşan kan, bomba ve mermi izleri silinebilir. Böylece etrafta bırakılan izler yok edilir ve rakip takım için ipucu bulmak zorlaşır. Bunun için isteğe bağlı olarak bir tuş da aktive edilebilir. Böylece bu tuş ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için kullanılması gereken kod ise şudur: bind “aktifleştirmek istenilen tuş” +speed; r_cleardecals. 

8.    Cl_autowepswitch 0
Bu kod ile yerden bir silah ya da ekipman alındığında direkt olarak ele geçmesini engeller. Böylece oyun içinde yavaşlamaz ya da kullanmak istenilen silah tekrar ele alınmak zorunda kalınmaz. 

9.    r_drawtracers_firstperson 0
Bu kod oyuncunun ateş ettiği zaman kendi mermilerini görmesini engeller. Böylece mücadele sırasında nerede ve kimden mermi geldiği daha rahat görülebilir. 

10.    snd_mixahead 0.05
Bu kod oyun içinde konuşmaları etkiler. Ses akışını tamamen gerçek zamanlı yapar ve iletişim kopukluğunu engeller. 
 

Kaynak: Flank Esports