CoD: Black Ops 4 Blackout’a Alcatraz haritası geliyor!

CoD: Black Ops 4 Blackout’a Alcatraz haritası geliyor!
Yayınlanma Tarihi: 05.04.2019 15:24 | Değiştirme Tarihi: 05.04.2019 15:24

Call of Duty’nin Battle Royale modu olan Blackout’a yeni bir harita geldi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en ünlü hapishanelerinden, filmlere dahi konu olan Alcatraz, artık Blackout’ta yer alacak. Günümüzde müze olarak faaliyet gösteren hapishane artık CoD severlerin huzurunda. CoD’un yaratıcısı Treyarch’ın yakın zamanda oyuna eklediği Zombi modu da Alcatraz haritasında oynanabilir olacak.

Oyun dünyasına yeni bir soluk getirmek isteyen oyun firmaları, farklı oyun modları ve haritalarla oyunculara yeni heyecanlar yaşatmaya ve ezberleri bozmaya çalışıyor. Buna örnek olarak PUBG Mobile’a gelen Zombi modu’nu ve Vikendi haritasını örnek olarak verebiliriz. Aynı zamanda CS:GO’ya gelen Battle Royale modu da yine bu akıma örnek olabilecek girişimlerden. 2018’in en popüler oyun modu olan Battle Royale, bu oyun moduna olan yoğun ilgiden dolayı yavaş yavaş tüm oyunlara eklenmeye başladı.

Bunlara ek olarak mobil oyun dünyasında da bu yıl PUBG Mobile’ın da etkisi ile beraber oldukça hareketli bir yıl yaşanıyor. Treyarch, PUBG Mobile’ın yarattığı etkiden ve indirilme rakamlarından ilham alarak Call of Duty Mobile’ı piyasaya sürdü. 

Call of Duty’nin Battle Royale modu Blackout da yeni oyun modları ve haritalarla beslenmeye devam ediyor. Bu bağlamda Treyarch, oyuna yakın zamanda Ancient Evil adlı yeni bir harita ekledi. Call of Duty’nin YouTube kanalında Alcatraz için bir fragman videosu yayınlandı ve 4×4 boyutundaki yeni haritada görünen o ki Ancient Evil’ın zombileri yeni haritanın bir parçası olacak.

Haritanın görece küçük olmasından kaynaklı olarak rakiplerinize sıcak temas halinde olacaksınız gibi gözüküyor. Treyarch aynı zamanda çok beğenilen ve hafızalara kazanmış olan eski CoD haritalarına oyunda yer verecek. Oyun severlerin Black Ops 2’den hatırlayacağı Mob of the Dead ve Black Ops 4’ten Blood of the Dead gibi haritalar oyunda yer alacak haritalar arasında. 

Alcatraz haritası ne zaman aktif olacak?
Alcatraz haritası ilk olarak PlayStation 4’e geldi ve önümüzdeki günlerde de diğer platformlarda oynanabilir olacak. Black Ops 4’ün Battle Royale modu olan Blackout, 2 Nisan - 30 Nisan tarihleri ​​arasında bedava indirilebilecek. Böylece oyuncular yeni haritayı deneme şansını elde edecek. 

Kaynak: Flank Esports