Civilization VI: Gathering Storm; Zorunlu Sigortanızı Yaptırmayı Unutmayın!

Aspyr ve Firaxis tarafından geliştirilen TBS yani turn-based strateji oyunu Sid Meier’s Civilization 6 yeni mod paketi çıktı. Eski dedikodularda ismi Vesuvius olarak geçen bu modun ismi Gathering Storm olarak duyuruldu.

Yayınlanma Tarihi: 26.02.2019 16:04
Değiştirme Tarihi: 26.02.2019 16:04
Civilization VI: Gathering Storm; Zorunlu Sigortanızı Yaptırmayı Unutmayın!

Oyunda toplam altı ek paket ve bir adet mod çıkmıştı. Gathering Storm ise çıkacak en geniş mod olacak. İçinde iki adet senaryo bulunan Gathering Storm ile ister 14.YY Avrupa’sına gidip veba salgınıyla ve entrikalarla uğraşacak, ister l. Dünya savaşı dönemine gidip Almanların Fransa’yı ele geçirişine tanık olacaksınız.

Gathering Storm ile gelecek yenilikler arasında ise neler var biraz onlara göz atalım. Teknolojik olarak yeni silahlar göze çarpan yeniliklerden. Tat kaçıracak yeniliklerde ise doğal afetler var. Seller depremler kuraklık fırtına derken iç çekip zarar hesaplaması yapacağız. Volkanlar patladıktan sonra yok olan şehirler, nehir kıyılarındaki köylerin sular altında kalması, veba salgınında milyonlarca insanın ölmesi geçmişte yaşanan gerçek olayları aslında biraz da olsa bize hissettirecek gibi duruyor.

Yeni modda bizi sekiz yeni medeniyet, dokuz yeni lider, yedi yeni dünya beklemekte. Ayrıca askeri birimler, bölgeler, binalar ve geliştirme ağacının büyüklüğü, paketi öne çıkartan başlıklar arasında.

149TL gibi bir fiyata çıkış yapacak oyun, senelerdir istikrarlı olan Sid Meier Civilization hayranlarına sunacağı oyun deneyimini bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Flank Esports