Call of Duty, 2018’de en çok satan konsol oyunu oldu!

Başka bir oyunun CoD’dan bu ünvanı almasını beklemiyorduk zaten. Son 10 senede 9 kez bu ünvanı kazanan Call of Duty, tahtını bir kez daha korumayı başardı. Activision’ın 2018 4.çeyrek raporuna göre CoD, dünya genelinde 2018’de en çok satan konsol oyunu oldu.

Yayınlanma Tarihi: 26.02.2019 16:01
Değiştirme Tarihi: 26.02.2019 16:01
Call of Duty, 2018’de en çok satan konsol oyunu oldu!

Son çıkan oyunu Call of Duty Black Ops 4 ile oyun severlerin karşısına çıkan CoD, beğenileri yine toplamayı başardı. Gelin hep beraber Call of Duty’nin son çıkan oyunu Black Ops 4’ü beraber inceleyelim.

İlk Call of Duty oyunun piyasaya sürüleli dile kolay tam 14 yıl olmuş. Yani ilk Call of Duty oyunu piyasa çıktığında ve FPS dünyasını yeni bir soluk değiştirdiğinde dünyaya gelen arkadaşlarımız, şu an daha yeni yeni liseye başlıyor. Zaman gerçekten de su gibi akıp geçiyor değil mi?

Seri için geliştirilen onlarca oyun, Call of Duty’nin yaratıcısı Activision’ın yüzünü her anlamda fazlasıyla güldürdü. Özellikle satış rakamları konusunda. Ancak şunu da söylemeliyiz ki Modern Warfareden sonra seri, her ne kadar satış rakamlarına çok ciddi şekilde yansımamış olsa da eskisi kadar oyuncularını tatmin etmiyor gibi gözüküyor. Bu olumsuz atmosferi Activision, Black Ops 4 ile tekrar pozitife dönüştürmüş gibi gözüküyor.

12 Ekim 2018 tarihinde resmi çıkışını yapan Call of Duty: Black Ops 4, yayınlandıktan sonra daha ilk dakikalarından itibaren herkesi etkilemeyi başardı. Yüksek ön sipariş sayılarıyla dikkat çeken ve yoğun ilgi gören serinin bu son oyununda uzun zamandır beklenen Battle Royale modu da oyunculara sunulmuş durumda. Battle Royale entegrasyonunu oldukça başarılı yapıldığı Black Ops 4’de üç ana Multiplayer modu var. Bunları klasik CoD multiplayer, Black Out ismindeki Battle Royale ve Zombi modu olarak üçe ayırabiliriz. CoDun köklerine aykırı olarak bu sefer Black Out 4’de hikaye modu yer almıyor. Odağına tamamen Multiplayer'ı alan yeni CoD, bu açıdan bazı oyuncular için hayal kırıklığı yaratmış olabilir.

Peki CoD Black Out 4 oynamak için ne kadarlık bir meblağı gözden çıkarmalıyız? Oyunun PC platformu için olan fiyat etiketi 60 Euro. PS4 ve Xbox One sürümlerinde ise 470 TL’lik bir fiyat etiketi ile karşı karşıyayız. Tabii, eğer olur da daha yüksek bir paket almak isterseniz, Digital Deluxe’un indirimsiz fiyatı 100 Euro, Digital Deluxe Enhanced sürümü ise 130 Euro’luk bir fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor.

Özetle Call of Duty Black Ops 4, özellikle Blackout mod'u ile bu yıl çok satacak oyunlar listesinde kendine sağlam bir yer edinecek gibi gözüküyor. Özellikle PlayStation veya Xbox oyuncusuysanız ve gerçekten keyifli bir Battle Royale deneyimi arıyorsanız, Black Ops 4 sizin için bence doğru tercih olacaktır.

Kaynak: Flank Esports