Black Desert Evreni artık PS4 ‘de

Black Desert Evreni artık PS4 ‘de
Yayınlanma Tarihi: 03.07.2019 16:31 | Değiştirme Tarihi: 03.07.2019 16:31

Black Desert Online üzerinde yapılan PS4 uyarlamalarından daha önce bahsetmiştik.

Fakat bugün açıklanan habere göre 2020’den çok daha erken bir bitiş tarihi verildi. 22 Ağustos’ta erişime açılması planlanan oyun şimdiden bu evrenin hayranları heyecanlandırdı.

Black Desert MMOPRG türünde neredeyse WoW ile karşılaştırılabilecek nadir oyunlardan. Gelişmiş level sistemi ve ev yapısı sayesinde tüm kullanıcılara hitap eden bir deneyim sunuyor. Türlerin ve sınıfların çok farklı olması sayesinde hayalinizdeki karakteri tam olarak yaratabiliyorsunuz. Bir MMORPG oyunundan tam olarak beklenen de bu aslında.  Türkiye için yeni bir sunucu oluşturan oyun, MENA bölgesi olarak bizi ayırmıştı. PS4 ‘te de aynı sistemi yapmaları biraz zor. Bakalım bu sefer sunucu sistemleri ne şekilde oluşacak.

Aslında oyun Black Desert, ama isim olarak Black Desert Online kullanılıyor. Bunun sebebi ise Pc üzerinden kullandığımız karakterin aslında burada var olmaması. Yani komple yeni bir oyun ve sunucu. PS4’te MMORPG oyun türü hakkında olumsuz yorumlar yıllardır yapılıyor. Çok fazla tuş kombinasyonu ve mekanik isteyen oyunların aslında PS4 için işlevsel olmaması ve aktif savaşların tam veriminin alınamaması gibi konular.

Xbox ve PS4’e geleceği E3’te duyurulan oyun adeta şimşek hızında çalışmalara devam ediyor. Bakalım bundan sonra BD’dan neler göreceğiz. Ön siparişi açılan oyunu şimdiden satın PS4 Store’dan satın alabilirsiniz.

Kaynak: Flank Esports