Beşiktaş hafta sonunu galibiyetsiz kapadı!

Beşiktaş hafta sonunu galibiyetsiz kapadı!
Yayınlanma Tarihi: 11.03.2019 18:51 | Değiştirme Tarihi: 11.03.2019 18:51

Ligin sonlarına yaklaşırken play-off mücadelesi için takımlar adeta kıran kırana mücadele içerisinde. Üst tarafta ise liderlik için üç takım hatasız oynamak zorunda. Gelin bu hafta neler yaşandı bir göz atalım.

1.gün
HWA Gaming 1 – 0 Team Galakticos

Yeni geçici kadrosu ve Ruvelius 'la sinerji yakalamaya çalışan Galakticos, genç ama azimli kadrosuyla HWA Gaming karşısına çıktı. Maça önde başlayan GAL, ardından yapılan takım savaşında istediğini alamadı ve üstünlüğü HWA'ya verdi. Yasuo performansı ile göz dolduran Joker, aldığı üç skorun ardından ipleri eline alarak takımına galibiyeti getirdi. GAL'un artık matematiksel olarak şansı kalmazken HWA'nın zor da olsa play off umutları sürüyor.

Royal Youth 1 – 0 Dark Passage

Bir tarafta liderlik için pusuya yatmış bir RYL, diğer tarafta ise play off mücadelesinde koltuk savaşı veren DP. Maça hızlı başlayan Armut, sezonu çok iyi geçiren Ragner karşısında üstünlüğü kurmayı başardı. Orta koridorda ise Twisted Fate oynayan GBM, şampiyon havuzundan sevenlerine bir kesit daha sundu. Closer'ın baskılı oyunu da RYL galibiyetini hızlandırdı ve maç 29. dakikada bitti.

Bursaspor Esports 0 – 1 Doğuş Üniversitesi Aurora

Sezon sonralarına doğru sürpriz peşinde olan BUR, kritik play off sıralamasında yer arayan AUR karşısında vadiye indi. Yeni tecrübeli transfer Trix'in boğucu oyunuyla Draven'lı Padden erken oyunda 5 skor alarak kar topu etkisiyle oyunu kazanma yolunda büyük adım attı. Dakikalar 24’ü gösterdiğinde AUR maçı uzatmadan bitirmesini bildi ve bu yarışta bir adım daha attı.

Bahçeşehir SuperMassive 1 – 0 Beşiktaş Esports

Liderlik için en hatasız oynaması gereken SUP, zorlu maçları kalan ve kesinlikle kazanması gereken BJK ile karşı karşıya geldi. Yorik seçimi sayesinde FabFab, Panky'e zor dakikalar yaşattı. Maçın kırılma noktasında ise Holyphoneix'in tüm çabalarına rağmen SUP temiz oyunuyla öne geçti ve 34 dakika süren bu heyecan dolu mücadeleye noktayı koydu.

1907 Fenerbahçe 0 – 1 Galatasaray Esports

Derbide ilk maçın skorunu unutturmaya çalışan GS, son haftaların en formda takımı FB karşısında galibiyet aradı. Taikki’nin erken oyunda Hioss ile Ruin'e yaptığı baskında skor vermesi GS cephesinde moralleri bozarken, hatayı iyi kullanıp öne geçen Ruin adeta bir ölüm makinasına dönüştü. Japone'nin orta koridora baskınları da sonuç getirince FB bu derbide de kazanan taraf oldu.

2.gün 
Royal Youth 1 – 0 Team Galakticos

Armut’un Jax, Closer'in ise Riven seçimi, agresif oyun isteyen bir RYL kompozisyonunun sinyallerini vermişti ve zaten maç çok hızlı başladı. Koridorunu alt üst eden Armut, alt koridordan da iyi haberleri alınca çok erken dakikalarda oyunu kapatmayı bildi. 25 dakika süren maçta GAL istediği oyunu oynayamadı.

HWA Gaming 1 – 0 Beşiktaş Esports

Matematiksel olarak hala şansı bulunan HWA, sadece 2 galibiyete ihtiyacı olan BJK karşısında vadiye indi. BJK son haftalarda ki sakin ve uzun süren oyun stilini bu maça da yansıtmak istese de erken oyunda alt koridorda çıkan takım savaşından HWA üstün ayrılarak öne geçti. Starscreen'in agresif şampiyonlarla, agresif oyunu bu maçta da onu öne geçirdi fakat yaptığı iki ufak hata takımının hızlı gidişini durdurdu. Oyun ortada giderken Farfetch 'in tek yakalanması ve HWA baron alması galibiyeti getiren kilit taşı oldu. HWA bu hafta 2 de 2 yaparak playofflar için bizde buradayız mesajını verdi.

Galatasaray Esports 0 – 1 Doğuş Üniversitesi Aurora

Maça kötü başlangıç yapan GS alt koridoru, kaynaklarını erken harcadı ve ardından gelen baskında geriye düştü. Üst koridorda ligin en sağlam tank oyuncusu Hioss, Madly'ye bu sefer dur diyemedi. Godbro'nun Azir performansı ve Tolerant'ın akıl dolu oyunları GS'ya galibiyet getirmeye yetmedi ve uzayan oyunda AUR kompozisyonunu iyi kullanarak kazanan taraf oldu.

Dark Passage – 1907 Fenerbahçe

Yaptığı değişik seçimle herkesi şaşırtan FB, son haftalarda puana susamış DP ile vadide karşılaştı. FB alt koridorunun Sona ve Taric ikilisini tercih etmesi akılları karıştırmış olsa da, oynadıkları temiz oyun sayesinde üstünlüğü ele aldılar. Kirei'nin ve Ruin'in muthiş performansı, Bolulu'nun yetenekleriyle birleşince maç 28 dakika sürdü. Pek fazla varlık gösteremeyen DP, play off 'lar için gözünü 9. haftaya çevirdi.

Bursaspor Esports 0 – 1 Bahçeşehir SuperMassive

Günün son maçında ise iddası kalmayan BUR, liderlik için hata kovalayan SUP karşısına çıktı. Üst koridora ağırlık veren BUR takımı diğer koridorlarda kazandıklarından çok fazlasını kaybetti diyebiliriz. Fazla uzun sürmeyen ve SUP'un çok açık üstünlüğü ile biten maç 23 dakika sürdü.

Kaynak: Flank Esports