Bayrakları asma zamanı! Türkiye adını yazdı

As bayrakları as! Türkiye adını, esporda kısa sürede büyük başarılarla duyurdu. Dünyada başarı elde etmiş takımlarımızı ve oyuncularımızı, okudukça göğsümüz kabarsın, gururlanalım diye sizin için derledik.

Yayınlanma Tarihi: 03.02.2019 21:50
Değiştirme Tarihi: 12.02.2019 13:25
Bayrakları asma zamanı! Türkiye adını yazdı

- İnanılmaz bir geri dönüş sonrası gelen Dünya Kupası:

Sırbistan’da düzenlenen CS:GO Dünya Kupası’na katılan milli takımımız zorlanmadan finale ulaşmayı başarmıştı. Final maçının ilk haritasında rakibi Arjantin karşısında 11-0 geriye düşen ekibimiz, büyük bir karakter ortaya koyarak haritayı 16-14 kazanmayı başardı. İkinci haritayı 16-5 kaybetsek de tekrardan ayağa kalktık ve karar haritasında 16-8 üstünlük kurarak kupayı ülkemize getirdik. Bu başarı Türk espor tarihini en önemli başarılarından biri oldu ve sektörün yayılmasını sağladı.

-Space Soldiers CS:GO takviminin en önemli turnuvası Major’e katıldı:

2018 yılında elemelerden gelip dünyanın en iyileriyle rekabet etme şansını yakaladık. Fakat vize sorunları ve şanssızlıklar takımımızın yakasını bırakmadı ve istenilen performans turnuvada gösterilemedi. Ancak bu başarı tamamı Türk oyunculardan oluşan bir CS:GO takımının dünya devleriyle rekabet edebileceğinin bir kanıtı oldu.

- Müthiş atmosfer ve taraftar desteğiyle gelen IWCI şampiyonluğu

2015 yılında Beşiktaş Espor League of Legends takımı kendi evimizde gerçekleştirilen International Wild Card Invitational turnuvasında büyük bir taraftar desteğini arkasına alarak müthiş bir atmosferde Brezilya’nın INTZ takımını yenerek şampiyon oldu. Bu başarı League of Legends tarihimize altın harfler ile yazıldı. Daha sonra gelen başarılarımızın ilk adımı burada atıldı.

- SuperMassive, Amerika Şampiyonu Counter Logic Gaming’i yerle bir etti

2016 senesinde temsilcimiz SuperMassive katıldığı Mid Season Invitational turnuvasında her bölgenin şampiyonlarıyla mücadele etti. Daha yeni olduğumuz sahnede takımımız çok başarılı bir performans göstererek Amerika şampiyonu CLG’yi bozguna uğrattı ve bizleri gururlandırdı.

- League of Legends’ın en büyük vitrini Worlds

2014 yılında Dark Passage 2017 yılında ise 1907 Fenerbahçe bizi Worlds’te temsil etmeye hak kazandı. Ancak iki temsilimizde galibiyet almayı başaramadı. Kura şansımızın olmadığı ve adeta kurtlar sofrası gibi gruplara düştüğümüz turnuvalar gelecek için tecrübe kazanmamıza yardımcı oldu.

- Dans etmek bizim işimiz!

2017 yılında gerçekleştirilen Just Dance Dünya Kupası’nda temsilcimiz Umutcan Tütüncü Dünya şampiyonu oldu. Dans yeteneklerinizi sergilediğiniz oyunda 16 yaşında gururumuz 3 Brezilyalı, 1 Rus, 1 İspanyol ve 1 Avusturalya’lı katılımcıyı geride bırakarak şampiyon oldu.

- Esporun olimpiyatları olarak düşünebileceğimiz WESG Hearthstone şampiyonluğu!

Her yıl Çin’de gerçekleştirilen WESG oyunlarında temsilcimiz Kaan “Fujitora” Çekli Hearthstone Dünya Şampiyonu oldu. Finalde karşılaştığı Luker adlı oyuncuya sosyal medyada meydan okuyan temsilcimiz cevabını oyunda da verdi ve $150.000 ödülü kazandı.

- Göğsümüzü kabartan süper yıldızlarımız!

Ülkemizde oynayıp çok büyük yeteneklere sahip esporcularımız bizi yurtdışında temsil etmeye başladılar. League of Legends temsilcimiz Sergen “BrokenBlade” Çelik,  Amerika LCS liginde ülkemizi temsil etmekte. Aynı şekilde CS:GO oyuncularımız Özgür “woxic” Eker ve İsmailcan “Xantares” Dörtkardeş bizi temsil eden diğer süperstarlarımız.

 

Kaynak: Flank Esports