Bannerlord 2020’de çıkıyor!

Bannerlord 2020’de çıkıyor!
Yayınlanma Tarihi: 22.08.2019 15:13 | Değiştirme Tarihi: 22.08.2019 15:13

Bu sene düzenlenen Gamescon fuarına damgasına vuran en beklenen oyun tartışmasız Mount&Blade: Bannerlord’du.

Yapımcılardan yapılan açıklamaya göre 20 Mart 2020 tarihinde erken erişime çıkacak oyun, ardından yapılacak düzenlemelerle tüm sürüm olarak piyasaya sürülecek. Peki nedir bu Mount&Blade efsanesi.

Bir Türk ekipten çıkan Mount&Blade serisi kendi türünde yıllarca dünyanın en iyisi oldu. Bir savaşçıyı yönettiğiniz oyunda, açık dünyada kendinize bir ordu kurup entrikalar ve krallarla savaşıp bir lord olmaya çalışıyorsunuz. İstediğiniz silah türünü ve karakter yapısını seçerek, çeşitli krallıklarla politika yapıyorsunuz. Belki bir kralın kızıyla evlenip soylu bir aileye katılıyorsunuz, belki de kaybedecek hiçbir şeyi olmayan eşkıyalarla tüm bölgeye korku salıyorsunuz. İşte bu seçeneklerin fazla olmasını bu seriyi en üste taşıdı.

Bannerlord yani serinin son oyunu yaklaşık olarak 6 yıldır bekleniyordu ve ilk defa resmi çıkış tarihi açıklandı. 20 Mart 2020 yılında çıkacak oyun Gamescon’un en öne çıkan olayı oldu. Yeni yapılan oyun hakkında görüntüler ve bilgilerde yayınlandı. Gelişen arayüz ve grafikler sayesinde günümüz teknolojisine uyarlanan oyun, tüm hayranlarını heyecanlandırdı. Modlama özelliği de bulunan oyun, çıkış süresini yıllarca uzatarak aslında çok tepki çekmişti. Fakat yapımcılar yaptığı açıklamada en kusursuz oyuncu deneyimi için bu kadar geç kalındığını açıkladı.

Her ne olursa olsun artık Bannerlord için resmi bir çıkış tarihimiz var. Milyonlarca oyuncunun hayranı olduğu bu seri, bu sefer daha da büyük geliyor. Casusluk, ülke yönetimi, aile altyapısı, ihanet, entrika derken artık kılıçsızda savaşlar vereceğiz gibi duruyor.

Kaynak: Flank Esports