Bahçeşehir Üniversitesi şampiyon oldu

Bahçeşehir Üniversitesi şampiyon oldu
Yayınlanma Tarihi: 27.05.2019 14:42 | Değiştirme Tarihi: 27.05.2019 14:42

Her yıl düzenlenen Üniversite Ligi'nde bu yıl Bahçeşehir Üniversitesi, yarı finalde Gazi Üniversitesi’ni geriden gelerek 2-1’le geçti.

Marmara Üniversitesi ise yarı finalde Bilgi Üniversitesi’ni mağlup etmeyi başardı. Turnuvanın iki iddialı takımı Bahçeşehir Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi, Üniversite Ligi finalinde karşı karşıya geldi ve kazanan taraf Bahçeşehir Üniversitesi oldu.

Final maçı Ataşehirde bulunan espor sahnesinde oynandı. Yüksek katılımın olduğu maç, 3-0 gibi bir skorla erken bitti. Dün transferi gerçekleşen Robin MVP seçilirken, çıkan haberlere göre 2 oyuncu takım aradıklarını duyurdu.

İlk maç serinin en çekişmeli maçıydı diyebiliriz. Ortada giden erken oyunun ardından skorlarda aslında birbirine yakındı. MVP ödülünü alan Robin devreyi girdi ve düğümlenmiş oyunu çözdü. İlk galibiyetin ardından artık BAU daha rahat oynamaya başladı.

İkinci maçta ise yaptığı Kindred seçimi ile oyunu tekrar domine eden Robin, takımının maçı çok uzamadan bitirmesini sağladı. Final maçı havasında geçmeyen oyunda BAU oyunun tek hakimiydi.

Sadece 23 dakika süren oyunun yine hakimi BAU oldu, yaptıkları baskınların sonuç vermesi ve takımca alınan kararlar sayesinde şampiyonluğa rahat uzandılar. 

Genç oyuncuların kendini gösterdiği, hatta esporcu bursu bile alabildiği etkinliklere öncü olan takımlar ve oyunlar her geçen gün artmaya devam etmekte. Akademi Ligi, Üniversite Ligi ve yapılması planlanan Lise Ligi etkinlikler, esporun gelişimi ve etkileşimi açısından tüm ekosisteme fayda sağlamakta. 

Kaynak: Flank Esports