Apex Legends Mobile yakında çıkıyor!

Aldığı büyük eleştirilere rağmen Apex Legends rakiplerinin izinden devam etmeye kararlı.

Yayınlanma Tarihi: 08.05.2019 14:49
Değiştirme Tarihi: 08.05.2019 14:56
Apex Legends Mobile yakında çıkıyor!

Çıktığı ilk günde indirme rekoru kıran oyun, gelen güncellemelerin yetersizliği ve oyunun tek düze gitmesi sebebiyle çok fazla oyuncusunu kaybetmişti. Tam bu kayıplar konuşulmaya başlanmışken daha önceden duyurdu.

PUBG Mobile ile neredeyse herkes bir Battle Royale bağımlısı oldu. Daha önce oyun oynamayan %22’lik bir kesim, ilk defa bir mobil oyun oynamaya başladı. Bilinen tüm istatistikleri alt üst eden bu maceradan sonra Fortnite’da aynı etkiyi yaratmak için Mobile versiyon çıkartmıştı. Şimdi de bu rekabete en son katılan Apex Legends Mobile için çıkış kararı verdi. Electronic Arts’ın tüm piyasaya yayılma tutumunu da göz önüne alırsak belki de biraz geç bile kalmış bir hamle diyebiliriz.

Oyunun bu kötü gidişine belki de bir son vermek ve yeni bir kitleye yayılmak için ilk olarak hedeflerinde Çin pazarı olduğu şirketin verdiği raporlarda yazıyordu. Yaptıkları bu hamle ile PUBG’nin Çin pazarındaki etkinliğini kullanmak, ayrıca Fortnite’ın Avrupa ve Amerika’da pazar payının büyüklüğünden de bir pay hedefleri olduğunu bildirdiler. Amerikaya tekrar keşfetmeye gerek yok mantığıyla tüm Battle Royale oyunlarındaki en sevilen özellikleri alıp bir oyunda toplayan ve yaptıkları ufak değişikliklerle oyunu daha akıcı hale getiren Respawn Studios, bu hamlede de istediğini alacaktır. 

Kaynak: Flank Esports