Apex Legends ilk ayda 92 milyon dolar kazandı

Apex Legends ilk ayda 92 milyon dolar kazandı
Yayınlanma Tarihi: 25.03.2019 15:24 | Değiştirme Tarihi: 25.03.2019 15:24

SuperData’nın araştırmasına göre Apex Legends şubat ayında tüm platformlarda sadece oyun içi harcamalardan 92 milyon dolar gelir elde etti ve bir rekora imza attı.

Ücretsiz indirilebilen bu oyunun böyle bir sayıya ulaşması hem oyunun başarısı hem de oyun sektörünün geldiği noktayla ilgili önemli ipuçları veriyor.

Araştırma firması Nielsen, geçtiğimiz ay PC ve mobilde dijital oyunlara 8,2 milyar dolar harcandığını ve geçen yılın aynı dönemine göre yüzde iki oranında bir artış gerçekleştiğini bildirdi.

Konsol kategorisine baktığımız zaman Apex Legends gelir sıralamasında dördüncü, PC'de ise altıncı sırada yer aldı. Fortnite ise konsolda ikinci, PC'de de beşinci sıraya yerleşmiş durumda. Apex Legends’ın çıkışıyla beraber Fortnite sarsılsa da Epic Games oyun içi harcamalarda yakaladığı muazzam başarıyı sürdürmeye devam ediyor. Oyun bu ay da 300 milyon dolardan fazla gelir elde ederek en çok kazanan oyunlardan biri olmaya devam etti.

Son dönemin hareketli ve popüler oyunlarından NBA 2K19 da oyun içi harcamalardan önemli gelirler elde etmeye başladı. NBA 2K League kurgusuyla büyük ilgi toplayan oyun, oyun içi harcamalardan elde ettiği geliri yüzde 42 oranında arttırdı.

4 Şubat'ta sürpriz bir şekilde piyasaya sürülen Apex Legends, geçtiğimiz gülerde Tyler "Ninja" Blevins ve Michael “shroud” Grzesiek’e steam yayınları ve sosyal medya gönderileri için 1 milyon dolar ödediği ile gündeme gelmişti. Espor ve gaminge olan ilginin artmasıyla beraber sektörün paydaşları da bu haberin de örnek teşkil ettiği üzere gitgide daha astronomik gelirler elde etmeye başladı.

Respawn’un raporuna göre Apex Legends, lansmanından sonraki ilk üç gün içerisinde 10 milyon, ilk ay içerisinde de 50 milyondan fazla oyuncuya ulaştı. Fortnite ise ilk ayında 30 milyon kullanıcıya ulaşmıştı.

Apex Legends’in gelir modeli temelde oyuncuların Apex Paketleri ve yeni kozmetik ürünleri satın almalarına olanak sağlayan Apex Coins satışına dayanıyor. Mirage ve Caustic gibi efsaneleri puan biriktirip almak yerine hemen almak istiyorsanız Apex Coins’ler ile bu efsanelere anında kavuşabilirsiniz.

Kaynak: Flank Esports