Amazon, Lord of the Rings oyunu için düğmeye bastığını duyurdu

Amazon, Lord of the Rings oyunu için düğmeye bastığını duyurdu
Yayınlanma Tarihi: 11.07.2019 14:43 | Değiştirme Tarihi: 11.07.2019 14:43

Amazon Game Studios, Lord of the Rings için şimdide bir oyun çıkaracaklarını duyurdu.

Daha önce Amazon’un Netflix’e rakip olan film ve dizi izleme platformları için bir LOTR dizisi çıkartacağını duyurmuştu, bu hafta çıkan haberlere göre de beraber çalıştıkları Leyou oyun geliştirme şirketiyle bir oyun üzerine çalıştıklarını duyurdu. Oyunun MMO (devasa çok oyunculu) türünde çıkacağı ve tüm orta dünya evrenini kapsayacağını belirtti.

LOTR tartışmasız kendi içinde ayrıca bir dünyası olan ve milyonlarca insanı kendine hayran bırakmış bir evren. Toplamda 6 filmi ve kitabı çıkan LOTR’in, 4 adet de oyunu bulunmakta. Fakat oyunlar genelde tekli oyunculu ya da strateji türünde. İlk defa bir oyun geliştiricisi LORT için devasa çok oyunculu bir oyun projesine girişti. Bu geliştirici Amazon olunca tabi ki tüm oyun severler daha da heyecanlanıyor. 2007 ‘de çıkan LOTR Online’da aslında bir MMO oyunu fakat oyunculara sunduğu açık dünyanın yetersizliği ve PvP sistemindeki yetersizlikler, oyunu hiçbir zaman ön plana çıkartmadı.

Konsollar içinde aynı anda çıkması planlanan ve çapraz platform özelliği bulunacak oyun, 2019 içerisinde ilk görüntüleri paylaşmayı planlıyor. Daha oyun için sadece bir anlaşma olsa da, Warframe’in geliştirici şirketi Leyou ismi bile tüm LOTR hayranlarını heyecanlandırdı. Hem dizi hem de oyunuyla Amazon, LOTR’e hak ettiği değeri veriyor diyebiliriz 

Kaynak: Flank Esports