Akademi liginin şampiyonu neden 1907 Fenerbahçe oldu?

Akademi liginin şampiyonu neden 1907 Fenerbahçe oldu?
Yayınlanma Tarihi: 29.03.2019 21:18 | Değiştirme Tarihi: 29.03.2019 21:18

Geçen hafta Pazar günü Akademi Ligi şampiyonu 1907 Fenerbahçe olmuştu, peki bu başarının sırrı neydi?

Geçen hafta Pazar günü Akademi Ligi şampiyonu 1907 Fenerbahçe olmuştu. Bu hafta yapılan ödül töreninde de yılın en iyi espor takımı olarak seçildiler. Peki bu başarının sırrı neydi? Akademi Liginde şampiyonluk, VFŞL’de lig aşamasını birinci bitirdiler ve finallerinde en büyük favorisi onlar. Oyuncuların, koçun, menajer ekibinin ve yönetimin bu büyük başarısını inceleyelim.

Lig için her takım iki adet takım kurmak için kolları sıvamıştı. HWA dışındaki tüm takımlar 2 farklı kadro yaparak sezondaki yarışa katıldılar. Akademi kadrosu genç oyunculardan oluşurken, VFŞL içinde tüm takımlar transferlerle en iyi kadrolarını kurdular. 1907 Fenerbahçe de iki kadrosuyla Kış mevsiminde bu kıyasıya rekabetin içine katıldı. Akademi kadrosundaki oyunculardan ONLY35 dışındaki tüm oyuncular aslında ligimize yeni, daha önce sahne deneyimi olmayan iki oyuncu bile bulunuyordu aralarında. VFŞL kadrosunda ise BOLULU ve Hades gibi iddialı seçimler yaptıktan sonra bazı kesimler tarafından büyük eleştiriler almışlardı. İlk haftalarda kaybettikleri iki maçtan sonra ligin geri kalanında kusursuz performansıyla lig aşamasının lideri olarak bitirdiler.

Akademi şampiyonluğu sonrasında Turkinator yaptığı röportajda; “Oyuncularımız bireysel olarak çok yetenekli, eğer onlara kendilerini gösterme fırsatı verilirse en iyi şekilde göstereceklerini kanıtladılar.” demişti. Oyuncularda bu sözlerini haklı çıkarttı ve Akademi liginin şampiyonluğunu kazandılar. Genel menajer Emre Aksoy ise “Bir menajer için en önemli şey Akademi takımının şampiyon olması. Demek ki bazı şeyleri iyi yapıyoruz” şeklinde verdiği yorumla aslında Akademi ligine ne kadar fazla önem verdiklerini göstermişlerdi.

Lig aşamasında en büyük rakipleri HWA karşısında final oynayarak, finalde aldıkları 3-2’lik galibiyet sonrasında Akademi takımı oyuncuların Only35 ise “Tüm eksik yanlarımızı giderdik ve her şeyi en iyi şekilde yapmaya başladık, iletişim-takım oyunu-lane aşaması-warding hepsinde kademelerle atladık” demişti. Kendilerini her geçen daha da ileriye attıklarının altını çizmişti.

Ayrıca hem espor sahnesinde hem de sosyal medyada en aktif taraftar grubu açık ara bir şekilde 1907 Fenerbahçe’ye ait. Her maçlarında ve maç sonralarında yaptıkları destek tüm oyunculara moral desteği olduğunu tüm oyuncular defalarca dile getirmişti. İşte bütün bu durumların yaşanması ve bağlılığını bozmayan bir takım olmaları onları Akademi Liginde şampiyon yapmaya yetti diyebiliriz. Şimdi önlerinde bulunan VFŞL şampiyonluğu için emin adımlarla ilerlediklerini belirten 1907 Fenerbahçe, bakalım bu mevsim iki kupayı da alabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Flank Esports