Akademi Ligi Şampiyonu; Fenerbahçe

Akademi Ligi Şampiyonu; Fenerbahçe
Yayınlanma Tarihi: 25.03.2019 15:13 | Değiştirme Tarihi: 25.03.2019 15:13

Akademi Ligi’nde yarı final karşılaşmaları HWA-SuperMassive ve 1907 Fenerbahçe-Beşiktaş arasında gerçekleşti. HWA 2-0 geride başladığı karşılaşmayı birden öne geçerek SuperMassive’i geride bıraktı ve finallere yükselen takım oldu.

İkinci gün karşılaşmasında 2-2 süren maçta, Fenerbahçe skorunu 3’e taşıyarak son finalist oldu. 5 maçlık final serisinin 3. maçında Fenerbahçe, skorunu 3’e yükseltti ve Akademi Ligi’ni şampiyon oldu.

Günün açılış maçında, Fenerbahçe skorunu ilk ejderi alarak, HWA ise ilk kanı dökerek aldı. HWA’nın varlığını çok gösteremediği bu maçta Fenerbahçe, üst üste ejderleri alarak oyun hâkimiyetini artırdı. Özellikle orta koridorda yaşanan bire bir ve takım mücadelelerinde HWA’ya geçiş izni vermeyen Fenerbahçe, önce skor ve altın farkıyla HWA’ya deyim yerindeyse bir kâbus yaşattı. Ardından Baron’u alıp önce inhibitörleri sonra Nexus’u yok ederek 30 dakikada 12-6 skorla galibiyete ulaştı.

Fenerbahçe’nin üstünlüğü ile başlayan günün ikinci maçında oldukça yavaş bir erken oyun süreci yaşandı. İlk kanın dökülmesi 10. dakikayı bulurken bir önceki maçta olduğu gibi Fenerbahçe ejderi alarak ilk skora ulaştı. İlk kanı alan ve aynı anda ardı ardına skorlarla rakibine zor anlar yaşatan HWA bu performansı maçın tümüne yayarak Fenerbahçe’nin mevcut üstünlüğünü elinden aldı. İlk 20 dakikada bir skora bile ulaşamayan Fenerbahçe için sıkıntılı olan bu maçta, HWA etkili oyununu önce Baron’da gösterdi ardından kuleleri ve Nexus’u alarak kolay bir rakip olmadığını gösterdi.  Hızlı biten maçta 13-1 skorla HWA galibiyetle hem beraberliği sağladı hem de bir sonraki maç için motive oldu.

Galibiyet motivasyonu ve kazanma hırsıyla hızlı bir başlangıç yapan HWA, oyunda baskınlık kurmak isteyen rakibini başarılı şekilde engelledi. İlerleyen dakikalarda aynı engellemeleri yapan ve oyun kontrolünü sağlayan Fenerbahçe önce Vadi’nin Alameti’ni skorlarına ekledi, ardından HWA oyuncularını birer birer saf dışı bıraktı. Rotasını Baron’a çeviren ve oyunu bitirecek kuleleri almak isteyen Fenerbahçe,  24 dakika gibi bir sürede Nexus’u yok ederek maçın galibi. HWA, erken oyunda etkili olsa da bu etkiyi sürdüremedi ve Fenerbahçe’nin öne geçmesini izlemek durumuna kaldı.

Fenerbahçe’nin galibiyet alması durumunda günün son maçı olacak olan 4. turda, Fenerbahçe finali kazanma hırsıyla güçlü hamlelerle başladığı erken oyunda, HWA engeline takıldı ancak bunun oyun kontrolünü kaybetmeye kadar gitmesine izin vermedi.

İki takımın aynı anda Baron’u almak istemesiyle başlayan Baron önü mücadelesi, Fenerbahçe’nin istediği şekilde bitti ve Baron güçlendirmesini alan takım, buna bir de Alev Ejderi ekledi. Ancak hasar almış bir takım gördüğümüz anlarda Nexus’u tek seferde alamayacağını anlayan Fenerbahçe, önce güçlendi ardından inhibitörlere yönelip takım savaşında özellikle Blue’nun üst üste skorlarıyla oyunu bitireceğiz sinyali verdi.

Bu sinyalleri uygulamaya döken takım, 22-12 skorla, 27. dakikada galip geldi ve hem maçı kazandı hem de Akademi Ligi’ni şampiyon olarak bitirdi. 

Kaynak: Flank Esports