Age of Mythology geri dönüyor!

Age of Mythology geri dönüyor!
Yayınlanma Tarihi: 27.06.2019 15:29 | Değiştirme Tarihi: 27.06.2019 15:29

Microsoft efsaneleri uyandırmaya devam ediyor. Age of Empires serisinin yenileceğini duyurmuştuk.

Hatta Age of Empires 3’ün yenilenmiş hali yakında çıkıyor. Bununla paralel olarak Age of Empires 4 ise duyuruldu ve merakla bekleniyor. Microsoft efsaneleri yaşatırken, yaşlananları da tekrar gençleştiriyor diyebiliriz. Peki Age of Mythology’i gerçekten özledik mi?

E3 konferansında konuşan Age of Empires kreatif yönetmeni Adam Isgreen, Mythology’nin tüm seri bittikten sonra tekrar geri gelebileceğinden bahsetmişti. Mitoloji çağının diğer oyunlarda ki atmosferden çok daha iyi ve etkili olduğunu ileten Isgreen, ayrıca serinin tamamlanması için Age of Mythology’nin de tekrar çıkması gerektiğinden bahsetti. Ayrıca son cümlesinde ise mitoloji efsanesini geride bırakmayacağım dedi ve aslında sinyalleri verdi diyebiliriz.

Yeni yapılan yamaların dışında Age of Mythology aslında çok fazla değişmedi. Yapılacak bu yeni oyun belki 2 olarak çıkar belki de genişleme paketi olarak. Ama anlaşılan bizi çok farklı bir mitolojik evren bekliyor olacak. Tüm o eski çağ kahramanları ve tanrıları belki de tekrar düzenlenecek ve bambaşka bir oyun deneyimiyle bize sunulacak. Mitolojik evren hastalarının vazgeçilmez oyunu olan Age of Mythology, tüm 90’lar çocuklarının ilk oyunlarından biri olması sebebiyle geleceği her zaman parlak diyebiliriz. 

Kaynak: Flank Esports