9.11 yama notları paylaşıldı

9.11 yama notları paylaşıldı
Yayınlanma Tarihi: 30.05.2019 15:19 | Değiştirme Tarihi: 30.05.2019 15:19

Bugün itibari ile 9.11 yaması paylaşıldı. Genel olarak şampiyonlara yapılan dengeleme ve düzenlemeyle öne çıkan yamada, Akali-Amumu-Ekko-Galio-Gragas-Janna-Jayce-Karthus-Master Yi-Rammus-Warwick-Yuumi-Zac etkilenen şampiyonlar oldu.

Akali; Enerji iadesi daha da azaldı, hasar oranında gözle görülür bir azalma oldu. Koridor aşamasında artık çok fazla zorlanacak gibi duruyor. Bu yamadan sonra tercih ve kazanma oranı çok fazla düşecektir. 

Amumu; 9.8 yamasında Amumu pasifine gelen güçlendirme geri alındı. Gözler yine yaşlı.

Ekko; E-Zaman sıçraması yeteneğini kullanırken görsel olarak animasyon gecikmesi yaşanıyordu. Bu yama ile düzeltilen bu özellik genel olarak çok büyük bir etkiyaratmayacaktır.

Galio; Hem güçlendirilen hem de zayıflatılan Galio, koridor aşamasında artık daha etkisiz kalabilir. Oyun sonuna doğru ise eski gücüne kavuşuyor.

Gragas; Şişmanlığının hakkını verebilmek için artık daha çok canı olacak. Ayrıca saldırı gücü de arttırıldı.

Janna; Artık hasar odaklı desteklerin seçilmesiyle unutulan Janna’ya da yeni güncelleme ile hasar eklendi. Artık W ve E yeteneği daha güçlü

Jayce; Jayce artık eskisi gibi değil. En önemli yeteneği olan Q-Şok Patlaması’nın hasarı azaltıldı. Hasar oranı da azaltılan yetenek, tüm Jayce severin kalbini kıracak cinsten.

Karthus; Ulti yeteneğinin hasar oranı ve hasarı gözle görülür biçimde azaltıldı. Artık beklenmedik bir hasar ile ölmek/öldürmek göremeyeceğiz gibi.

Master Yi; Erken oyunda Master Yi artık eskisi kadar güçlü olmayacak. Hem saldırı hızı hem de hasarı azaltıldı.

Rammus; Kalkanının geri dönüş hasarı ve ultisinin hasarı azaltıldı. Ama yine de bizim bildiğimiz Rammus çok değişmedi.

Warwick; Kurt gücüne kavuşmayı bekliyor. Yine metaya girmeye yaklaşan Warwick, belki de bir sonraki yamayla en çok tercih edilenler arasında yerini alabilir.

Yuumi; Çıktığı günden beri dengelenme konusunda çok büyük sıkıntılar yaşayan Yuumi, bu yamada görsel ve hatalı sorunlarla uğraştı. 

Zac; Eskisi gibi zıplayıp uçup kaçan Zac geri geldi. Diğer yeteneklerine de düzenleme gelen Zac, artık daha çok seçilecek demek yanlış olmaz.

Şampiyon odaklı bu ara yamadan sonra Mordekaiser’in çıkmasına kadar yeni bir güncelleme gelmeyeceğini konuşuluyor. Eşyalar genelinde herhangi bir düzenleme olmaması, bir sonraki yamada eşyalara dengeleri değiştirecek bir düzenleme yapılacağının sinyallerini veriyor.

Kaynak: Flank Esports