8Bit Vahşeti: Streets of Rogue

8Bit Vahşeti: Streets of Rogue
Yayınlanma Tarihi: 18.07.2019 16:17 | Değiştirme Tarihi: 18.07.2019 16:17

İndie game denilince akla gelen ilk yapımcı tinyBuild diyebiliriz. Peki tinyBuild nasıl bu kadar doğru hamleler yapıyor? Streets of Rogue nasıl bir oyun? Bu iki sorunun cevabını gelin inceleyelim.

Yine muhteşem bir oyunla karşımıza çıkan tinyBuild bu sefer bizleri biraz fazla bekletse de, beklediğimize değdi. Streets of Rogue iki yıllık bir beklemenin ardından bu hafta yayınlandı ve patlama yaptı.

Öncelikle tinyBuild bir yapımcı firma, yani siz bir oyun projesi ve taslağıyla onların kapısını çalıyorsunuz ve başlıyorsunuz kafanızdaki oyunu anlatmaya. Eğer onlarında hoşuna giderse size hem teknik hem de maddi olarak yardım ediyorlar. Geliştirme sürecinde size kullanıcılar bulup geri dönüşler ile daha sağlıklı bir süreçten geçiyorsunuz ve ardından oyununuz oynanabilir olarak yayınlanıyor. Ayrıca en büyük etkisi tabi ki ismi. Eğer bir oyun tinyBuild adı altında çıkıyorsa sırasıyla sepete ekle>satın al butonlarına basılır. Indie hayranlarının en sevdiği yapımcı şirket bu hafta yeni oyunuyla tekrar karşımızda. 

Streets of Rogue 2 yıl gibi bir süredir geliştirilmekteydi. Genel olarak aksiyon-bulmaca üzerine kurulu bu oyunun en güzel özelliği tabi ki görselleri. 8bit türünde yapılan görseller, aktif ve heyecanlı oyun yapısıyla birleşince tam olarak indie hayranlarının istediği bir oyuna dönüşüyor. Olmazsa olmaz olarak bu tarz oyunların en önemli özelliği hikayesi. Anladığım kadarıyla çeşitli karakterle çeşitli görevler yapıp, bu karanlık dünyada belirli bir konuma gelmeye çalışıyoruz. Her hikaye mutlu bitmez, bakalım bu karanlık hikayede neler olacak.

tinyBuild’in diğer oyunlarına bakacak olursak; Speedruns, Swag&Sorcery, Hello Neighbor, Party Hard, Guts and Glory, Graveyard Keeper gibi indie sektörüne damga vuran oyunlar diyebiliriz.  

Kaynak: Flank Esports