5 takım ESL One Mumbai’ye katılmaktan vazgeçti!

5 takım ESL One Mumbai’ye katılmaktan vazgeçti!
Yayınlanma Tarihi: 19.04.2019 11:05 | Değiştirme Tarihi: 19.04.2019 11:05

Mumbai’de düzenlenecek olan ESL One organizasyonu, birçok Dota 2 fanını sevindirmişti. Hem maçları canlı izleme fırsatı yakalayacaklar hem de destekledikleri takımı ve oyuncuları görebileceklerdi. Birçok takımın fanı hala keyifliyken, ESL One Mumbai’ye katılmayacağını bildiren 5 takımın fanları için

ESL One Mumbai, Hindistan’da düzenlenen en büyük Dota 2 organizasyonu olarak heyecanla beklenen bir süreç haline geldi.  Ancak bazı sıkıntılı noktaları da yok değildi. Dota Pro Circuit’ten sadece bir gün önce bitecek olan turnuva, takımlar için süre sıkıntısı yaratıyordu.

Elbette bu takvim en başından belliydi. Buna rağmen takımlar ESL’nin davetini kabul etti. Ancak kabul etmeyen 5 takım dikkat çekti.

Önemli takımlardan olan Alliance, Gambit Esports, Ninjas in Pyjamas, Chaos EC ve J.storm kabul etmeyen takımlardı. Bir haftadan az bir zaman kala turnuvaya katılmayacağını bildiren takımlar yankı uyandırdı. ESL One Mumbai turnuvasının tarihleri duyurulduğunda, Dota Pro Circuit’in tarihlerinin ve öneminin biliniyor olması bu yankıda etkisi olan noktalardan biri.

Alliance, Ninjas in Pyjamas ve Gambit Esports, 22 Nisan tarihinde başlayacak olan OGA Dota PIT Minor turnuvasına katılacakları için organizasyon davetini reddettiğini açıklarken Chaos EC ve J.storm ise MDL Paris Major için hazırlanmak istedikleri için katılmayı tercih etmediler.  

Kaynak: Flank Esports