2019’un en dikkat çeken oyunları açıklandı!

2019’un en dikkat çeken oyunları açıklandı!
Yayınlanma Tarihi: 08.07.2019 16:35 | Değiştirme Tarihi: 08.07.2019 16:35

İlk yarısı geride kalan 2019’un en dikkat çeken oyunları kullanıcılar tarafından seçildi ve açıklandı.

Amerikalı bir oyun dergisinin kullanıcıları arasında yapılan oylama sonucunda aslında tahmin ettiğimiz oyunlar ilk 5’e girebildi. İşte o oyunlar;

1-Devil May Cry 5

2019’un başlarında çıkan oyun uzun süredir bekleniyordu. RPG aksiyon türünde yayınlanan oyunda 3rd person kontrol ettiğiniz savaşçınızla unutulmaz bir hikayeye dalıyorsunuz. Aldığı güzel yorumların ve puanların hakkını yeni getirdikleri oyun motoruna ve dövüş sistemine bağlamak yanlış olmaz. Hem hikaye, hem de aksiyon seviyorsanız bu birinci olan oyunu oynamanızı öneririz.

2-The Divison ll

İlk oyunda MMORPG türünde bir silahlı oyun çıkartarak adeta devrim yapmışlardı. Oyun aslında güncellemelerle her geçen gün yenilense de, ikincisini çıkartmaya karar verdiler. İlk oyuna çok benzeyen bu FPS MMORPG oyunu türünün neredeyse tek örneği. Amerika’nın kalabalık sokaklarında arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz gayet güzel bir oyun diyebiliriz. Ama bu anket başka bir ülkede yapılsa bence bu oyun sıralamaya giremezdi.

3-Apex Legends

Belki de tarihte en hızlı çıkan ve düşen oyun Apex Legends oldu diyebiliriz. Herkes tarafından övgüler alan ve bir anda tüm dünyanın bir numaralı oyunu haline gelen Apex Legends, güncelleme gelmemesinden ve oyunun içeriklerinde hiçbir değişiklik olmaması yüzünden neredeyse bitti. Listeye girmeyi hakkediyor ama kullanıcılarının %80’ini kaybettiler diyebiliriz.

4-Mortal Kombat 11

Serinin en çok sevilen en çok oynanan oyunu listede 4. sırada. Peki en iyi oyunu mu? Tabi ki hayır. Tüm MK severlerinde aynı görüşte olduğuna eminim çünkü bu düşüncenin aksini iddia eden hiçbir oyuncu yok. Ama yine de hikaye modu en güzel MK’lardan diyebiliriz. 

13 yıllık bekleyişin ardından geri dönen bir efsane 5. sırada yerini aldı. Eskiden izlediğimiz neredeyse tüm çizgi film karakterleriyle bitmez bilmeyen düşmanlara karşı dakikalarca combo yaparak savaşmak. Oyunun aslında tam özeti bu diyebiliriz. Görsel olarak da animasyondan vazgeçmeyen ekip, muhteşem işler başarmış.  

Kaynak: Flank Esports