1907 Fenerbahçe’nin League of Legends takımında 2 ayrılık haberi

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nin bu sezon şampiyon olan takımı 1907 Fenerbahçe’de üst koridorda oynayan Ruin ve ormancı Kirei takıma veda etti. 1907 Fenerbahçe’nin twitter üzerinden yaptığı açıklamada iki oyuncuyla da kontratların karşılıklı fes edildiği duyuruldu.

Yayınlanma Tarihi: 07.05.2019 15:09
Değiştirme Tarihi: 07.05.2019 15:09
1907 Fenerbahçe’nin League of Legends takımında 2 ayrılık haberi

Sezona damgasını vuran 1907 Fenerbahçe, bu sezon Ruin ve Kirei’nin performanslarıyla göz doldurmuştu. Takım ilk kurulduğunda çok fazla eleştirilmişti ama 20 maçlık galibiyet serisi alıp şampiyon olmuşlardı. MSI’da ilk torbadan çıkmayı maalesef başaramayan 1907 Fenerbahçe’de dün ve bugün iki oyuncu ayrıldığını açıkladı. Taraftarları üzen bu ayrılıktan sonra Ruin’in ismi CLG ile anılmaya başlandı. Amerika’nın köklü takımlarından olan CLG, anlaşmada son noktaya gelindiği bilgisiyle ve Darshan’ın takımdan ayrılmasıyla Ruin ile el sıkıştı diyebiliriz. Bu transfer gerçekleşirse herkesin görmek istediği Broken Blade vs Ruin karşılaşmasını bu mevsim izleyebileceğiz. 

Kirei ise normalde bir mevsim daha kontratı bulunmasına rağmen takımdan ayrıldı. Çıkan söylentilere göre ismi Misfits takımıyla anılıyor. 4 yıldır performansı yok yüksek ve inişli çıkışlı olmayan Kirei, tüm taraftarların kalbinde taht kurmayı başarmıştı. Çok uzun süredir EUW dereceli sıralamasında 1.lik sırasında bulunan Kirei’nin bir sonraki takımı neresi olacak bekleyip göreceğiz.

Bu ayrılıklardan sonra taraftarlar ve tüm espor severler 1907 Fenerbahçe’nin yeni oyuncularını merak etmeye başladı. Bolulu ve Only35’in muhteşem MSI performansından sonra takımın bu iki oyuncuya güveni tam. Üst koridor ve ormancı rolünde boşalan koltuklara kim oturacak diye sesler yükselmeye başlandı. Türkiye’de kaldıkları süre içerisinde takımdan, taraftarlardan ve ülkemizden kaldıkları hoşnutluklarını dile getiren ikiliye kariyerlerinde başarılar diliyoruz.  

Kaynak: Flank Esports