Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Zodyak Burçları ve Elementler

Zodyak Burçları ve Elementler

Astrolojinin dört elementi hepimizin içinde işleyen temel enerji boyutunu ifade etmektedir.

02.03.2018 13:31

İnsan doğası dört elementi de bünyesinde barındırmaktadır. Fakat bazı enerji alanlarına daha uyumlu ve aşinayızdır.

Ateş Üçlüsü
Koç-Aslan ve Yay Burçları ateş elementindedir. Ateş; harekete geçmek, enerji, canlılık ile ilgilidir. Her konuda hevesli ve coşkulu davranan, harekete geçme konusunda tereddüdü olmayan, kendilerine güvenen insanlardır. Hayata karşı güçlü bir duruş sergilerler. Savaşmak ve başarmak onlara keyif verir. Neşelerini de, öfkelerini de çok yoğun yaşarlar. Kendilerini ifade ediş şekilleri çocuksudur. Girdikleri her ortamda dikkat çekerler. Kendilerini ifade etmekten, düşüncelerini savunmaktan çekinmezler İçlerindeki coşku kimi zaman disiplin eksikliği yaşamalarına sebep olabilir. Çevrelerindeki insanlar tarafından duyarsız olarak algılanabilirler.

Haber ile ilgili metin girin!.

Hava Üçlüsü
Terazi, İkizler ve Kova Burçları hava elementi kapsamındadır. Hava; kozmik enerji ve akıl kanalıyla harekete geçmek ile ilgilidir. Düşünceleri ile insanların hayatlarına dokunurlar. Bir şeyi var etmek, üretmek, geliştirmek onların var oluş amacıdır. Kendilerini günlük yaşam deneyimlerinden soyutlayıp, uzaklaştırabilme kabiliyetleri vardır. Kendilerine ait bir alan yaratırlar. Çok sosyal olmalarına rağmen, kendi enerji alanlarına müdahale ettirmezler. Özgün olmak onlar için önemlidir. Standart ve kalıplaşmış olgulardan hoşlanmazlar. Fark yaratmak isterler. Entelektüel beceriyi aşırı önemserler. Yaşamlarında düşünce çok değerli olduğundan, akıllarının küçümsenmesinden ve düşüncelerinin eleştirilmesinden çok rahatsız olurlar.

Haber ile ilgili metin girin!.

Toprak Üçlüsü
Boğa, Başak ve Oğlak Burçları toprak elementi kapsamındadır. Toprak; maddesel olgular ve sahip olmak ile ilgilidir. Bu gruptaki kişiler bir şeylere sahip olmak ve biriktirmekten beslenirler. Diğer burç gruplarından çok daha fazla sabırlı ve disiplindirler. Çalışmak onlar için hayat amacıdır. Parayı nasıl kazanacakları, ihtiyaçlarını nasıl karşılayacakları konusunda kendilerine oldukça güvenirler. Her zaman temkinlidirler. Güvenlik alanlarına müdahale edilmesine izin vermezler. Sahip oldukları şeylere o kadar bağlıdırlar ki bir süre sonra kendilerini kısıtlayan ve engelleyen bir yapıya bürünebilirler. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Su Üçlüsü
Yengeç, Akrep ve Balık Burcu su elementindedir. Su; gözle görülmeyen, elle tutulamayan olgular ile ilgilidir. Duyguları ve sezgileri ile harekete geçen su burçları empati kurmak konusunda ustadırlar. Alıngan, hassas yapılarından dolayı kendilerine güven veren, sahiplenen kişilerin yanında rahat ederler. İncinmekten korkarak kimi zaman ketum ve içine kapanık bir duruş sergileyebilirler. Geçmişlerine saplantılı bir şekilde bağlı olduklarından melankoliktirler.  Sezgileri ile hareket ettiklerinde hayatları ile ilgili daha doğru kararlar verirler.

Kaynak: ASTROLOJİKA

Yorumlar | 0
üye profil