Yıllık burç yorumu! Hayatınızın hangi alanında zorluklarla karşılaşıyorsunuz?

Yayınlanma Tarihi: 09.11.2019 16:31
Değiştirme Tarihi: 09.11.2019 16:33

Hayatımızdaki birçok önemli olayı Satürn transitleri ile birlikte yaşarız. 2.5 yıllık döngülerle hayatımızın belli alanlarında Satürn bizleri sınava tabi tutar.

Hayatımızdaki birçok önemli olayı Satürn transitleri ile birlikte yaşarız. 2.5 yıllık döngülerle hayatımızın belli alanlarında Satürn bizleri sınava tabi tutar. Bu sınavlar elbette ki kolay değildir. Aşmak için sabır ve gayret gerekir. Ama sonunda bizim hayrımıza olan gerçekleşir. Bu transitlerle olmamız gereken kişiye dönüşürüz. Peki Satürn sizi hayatınızın hangi alanında sınıyor?

Yükselen Koç; Kariyer alanında Satürn geçişi öncelikle iş hayatınızı revize etmeye, daha fazla sorumluluk almaya, çalışmıyorsanız çalışma hayatına başlamaya teşvik eder. Mevcut işinizde iyi gitmeyen birşeyler varsa taşın altına elinizi koyarak bir adım atmanız gerekir. Bu döngüde emekli de olabilirsiniz. Toplum önünüzde statünüzün değiştiği bir dönemdir. 

Yükselen Boğa; Satürn hayata bakış açınızı sorgulatır.  İnandığınız şeylerin kök nedenini sorgulamaya başlarsınız, inançlarınız yeniden şekillenir. Yargıladığınız konularla ilgili sınavlardan geçersiniz. Etik, ahlak, adalet kavramları üzerine düşünürsünüz. Kiminiz hukuki davalarla yüzyüze kalabilirsiniz. Ülke değiştirebilir, yeni bir eğitim hayatına başlayabilirsiniz. Ama bu süreçler kolaylıkla gerçekleşmez. Ciddi bir emek sonucu hedefinize ulaşırsınız.

Yükselen İkizler; Maddi konularla ilgili sınavlar yaşayabilirsiniz. Özellikle ortaklı işler yapıyorsanız, ortaklığınızı sorgulatacak gelişmeler yaşanabilir. Düşünmeden girilen borçların kapanması adına bir çaba sarf edersiniz. Miras davaları ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Hem ruhsal olarak, hem de bedenen bir dönüşüm sürecidir. Bu döngüde kaybetmeyi, bırakmayı ve vazgeçmeyi öğrenirsiniz.

Yükselen Yengeç; ikili ilişkiler için bir yapılanma dönemidir. Bu dönemde evliliğe daha ciddi bakarsınız. Bir eş ya da ortağa bağlanma söz konusudur. Ya da mevcut ilişkinizi kalıcılığını değerlendirirsiniz. Partner ve ortaklarla zaman zaman sıkıntılar yaşanabilir. Sorunlarla yüzleşirsiniz. Size fayda sağlamadığını düşündüğünüz ilişkilerinizden özgürleşebilirsiniz. Fakat bu süreçte Satürn’ün asıl istediği uyum ve uzlaşma adına çabalayabilmek, ilişkinin sorumluluğunu alabilmektir.

Yükselen Aslan; Satürn sizi her zamankinden çok çalıştırabilir. Verimlilik ve üretkenliğin en üst noktalara çıktığı dönemdir. Çünkü hem ev, hem iş hayatınızda yaşam alanınızı düzenlemek, yeniden yapılandırmak istersiniz. Fakat bazen bu yoğun süreç sizi sağlık açısından olumsuz etkileyebilir. O nedenle bu geçişte önceden önleminizi alıp, bedeninizi güçlendirecek aktiviteler yapmalısınız.

Yükselen Başak; Çocuk sahibi olmayı ciddi bir şekilde düşünmeye başlayabilirsiniz. Çocuk sahibi olanlar için bu sorumluluğun arttığı bir süreçtir. Hayatın keyif ve zevk faslı değildir. Aşk hayatında engellemelerle karşılaşabilirsiniz. Eskiden keyif veren şeyler, bu döngüde size zevk vermeyebilir. İlişkilere bakış açınız değişebilir. Kendinizi ön plana çıkarmaktan çekingen davranabilirsiniz. 

Yükselen Terazi; En önemli Satürn transitlerinden biridir. Aile, kökler, aidiyet duyguları sorgulanır. Bulunduğunuz yerden ayrılabilir, farklı bir ülkeye, şehre ya da eve taşınabilirsiniz. Ailevi konular gündeminize gelir. Kendi ailenizle ilgilenirken, bir yandan kendiniz de aile kurmayı ve evlenmeyi isteyebilirsiniz. Bu önemli bir olgunlaşma evresidir.

Yükselen Akrep; hayata bakış açınız, kendinizi ifade şekliniz kökten değişir. Zihniniz her zamankinden daha yoğun olabilir. Kendinizi yeterince ifade edemediğinizi, bazı davranış kalıplarınızın size zarar verdiğini fark edersiniz.  Bu geçiş kardeşler ve yakın çevre ile ilişkinizi de gözden geçirmenizi sağlar.  

Yükselen Yay; Satürn sizi kaynaklarınızı daha verimli kullanmak için teşvik eder. Eğer siz kaynaklarınızı kullanmak konusunda sorumsuz bir şekilde davranıyorsanız bu dönemde maddi açıdan bir kısıtlanma yaşayabilirsiniz. Hem para kazanma şekliniz, hem de paraya bakış açınız bu döngüde değişir. Aynı zamanda özdeğerle ilgili bir farklındalık dönemidir. Eğer kendi değerinizin farkında değilseniz, bu döngüde kendinizin farkına varmanzıı sağlayacak deneyimler yaşarsınız.

Yükselen Oğlak; Tam anlamıyla kendinizi kökten değiştiriyor ve yapılandırıyorsunuz. Bu transit geçtiğinde kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz. Bu süreç kolay geçmeyecektir. Satürn bu transitinde sizin egonuzu törpüleyebilir, sizi altından kalkmakta güçlük çekeceğiniz sınavlara tabi tutabilir. Bunların hepsi içinizdeki gücü fark edebilmeniz içindir. 

Yükselen Kova; Satürn korktuğunuz, kaygı duyduğunuz ne varsa gün yüzüne çıkarır. Kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz. Bu süreçte depresyona girebilirsiniz. Fakat buradaki amaç üstünü örttüğünüz soruna bakmanızı ve çözüme kavuşturmanızı sağlamaktır. İnziva dönemi yaşayabilir, bir süre kendinizle başbaşa kalabilirsiniz. Bu döngü bittiğinde size neyin fayda sağlayıp, neyin zarar verdiğini kolaylıkla fark edeceksiniz.

Yükselen Balık; Sosyal çevrenizden bir revizyon dönemi içerisindesiniz. Satürn sizin hayatınıza fayda sağlamaya, ortak amaca ve hayat görüşüne sahip olmadığınız kişileri hayatınızdan çıkarmanız için sizi sınayacaktır. Aynı zamanda hayata dair olan umut ve beklentileriniz bu dönemde gerçeklerle yüzleşmeniz sonucunda değişebilir. Satürn size daha somut ve gerçekleşmesi yüksek ihtimal olan alanlara bakma ve doğru hedefe ilerleme konusunda destek verecektir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ