Yılın son Merkür retrosu başlıyor! 27 Eylül- 3 Ekim haftası burçları neler bekliyor?

Yılın son Merkür retrosu başlıyor! Merkür Terazi burcundaki retrosuna 27 Eylül’de başlayacak ve 18 Ekim’e kadar devam edecek. Terazi burcunda gerilemesi özellikle ikili ilişkileri, evlilikleri, ortaklıkları, hukuki davaları, adalet ve eşitlik konularını bolca gündeme getirecek. Bu süreç kimimiz için avantaj ve aslında uzun zamandır beklediği gelişmelerin olmasına, adaletin yerini bulmasına sebebiyet verecek. Yani bu süreçte ne ektiysek, onu biçeceğiz. Yarım kalmış ilişkiler, yarım kalmış sözler üzerine çok konuşulacak

Yayınlanma Tarihi: 27.09.2021 10:31
Değiştirme Tarihi: 27.09.2021 14:29

Bu dönemde karma bağlantılı kişilerle bol bol iletişim, sürpriz karşılaşma, bir bedel ödeme durumları ortaya çıkabilir. Herkes etkiyi bireysel doğum haritalarına göre alacak. Ama bu süreç bir sınanma ve muhakeme süreci olacak. İleriye adım atma zamanı değil, daha çok elimizdeki mükemmelleştirme, onarma, düzene sokma zamanı olacak. Bu dönemde bir dava açmak, alım-satım yapmak, estetik ameliyat olmak, tadilata başlamak, ortaklık ve iş konularında imza atmak çok tavsiye edilmez. Ama sizin doğum haritanızda Merkür Retro pozisyondaysa bu sizin için bir fırsat dönemi de olabilir. Bu dönemi bir farkındalık bilinciyle yaşamak, başımıza gelen herhangi bir olayı neden-sonuç ilişkisiyle değerlendirmek faydalı olabilir. Bu dönemde hayatımıza renk katacak, bize bir şeyler öğretecek, belki kimi zaman yapmış olduğumuz bir hataya telafi şansı verecek kişilerle karşılaşabiliriz. Unutmayalım terazi bir uzlaşma burcudur, bu dönemde dengeyi sağlamak ve uzlaşmak kimi zaman zor olsa da empatik ve akılcıl olan kazanacaktır. Merkür retrosundan en çok etkilenecek burçlar İkizler, Başak, Terazi, Yengeç, Oğlak ve Koç olacak! Şimdi yükselen burçlar üzerinden değerlendirelim.

Koç: Merkür retrosu ilişkilere dikkat çekiyor. Bu mevcut bir ilişkinizde geçmişte üstünüzü örttüğünüz konuları tekrar gözden geçirmek, ayrılma aşamasında olduğunuz eşinizle tekrar masaya oturmak, mevcut bir boşanma davasının sonuçlanması ya da eski bir sevgiliyle tekrar ilişkiye başlamak şeklinde olabilir. İlişkileriniz ve iş ortaklıklarınız üzerine tekrar bir değerlendirme yapma zamanı olacak.

Boğa: İş ortamınızda arkadaşlarınızla yaşayacağınız iletişim kazalarına dikkat, yanlış anlaşılmalar olabilir.  İş hayatınızla ilgili haklarınız, ücretiniz, çalışma koşullarınız tekrar gözden geçirilebilir, home ofis çalışanlar için bu bir ofise dönüş zamanı olabilir. Datalarınızı korumak adına yedeklemeyi ihmal etmeyin, bu dönemde internet, teknoloji ve haberleşme konusunda ciddi sorunlar olabilir.

İkizler:  Yöneticiniz Merkür retroya girdi, sizin için bu aşk ve flörtler açısından ciddi bir hareketlilik dönemi. Eski aşklar aklınıza geliyorsa, sürpriz karşılaşmalar yaşıyorsanız bilin ki Retro enerjisi! Unutmayın Retro dönemi tekrar bir muhakeme dönemidir. Bu dönemde eğer sorunlar iyi bir şekilde analiz edilirse güzel bir başlangıç yapılabilir, ama sorunları konuşmadan atılan adımlarda Retro sonra ayrılık kaçınılmazdır.

Yengeç: Aile içinde ortaklık, parasal konular, evlilik gibi konularda bolca konuşacağınız bir döneme giriyorsunuz. Eğer taşınma ve tadilat gibi bir düşünceniz varsa ertelemenizi tavsiye ederim. Beklediğinizden uzun sürebilir, tam anlaştık derken son anda yarım kalan görüşmeler olabilir. Ev içerisinde sizi masrafa sokacak bazı durumlar da olabilir. 

Aslan: Uzun zamandır görüşmek istediğiniz, haber beklediğiniz kişilerle iletişime geçebilir. Önemli görüşmeler yapabilirsiniz. Bu retrodan olumsuz bir etki almıyorsunuz, fakat yine de Retro döneminde konuşma, üslup gibi konulara çok dikkat etmemiz gerektiğini unutmamalısınız. Önemli imzaları bu dönemde atmayın. İş görüşmeleri ile ilgili geri dönüşler gelebilir. Araç alımı için uygun bir zaman değil.

Başak: Merkür retrosundan en çok etki alan burçlar arasındasınız. Özellikle finansal konularda çok dikkatli olmalısınız. Elinizdeki parayı çoğaltmak yerine korumaya odaklanmalısınız. Bu dönemde riskli yatırımlar kaybettirir. Ortaklı iş teklifleri tehlikelidir. Daha sonra anlaşmaya uymayan kişiler olabilir, ortaklıklar bozulabilir.

Terazi: Burcunuzda gerçekleşen Retro sizi özellikle ilişkiler noktasında etkileyecek. Önemli görüşmeler yapabilir, önemli haberler alabilirsiniz. Bu dönemi bir değerlendirme ve işbirliği dönemi olarak kullanmak avantaj olacaktır. Unutmayın karar zamanı değil! Fiziksel bir değişiklik, estetik ameliyat, imaj değişimi gibi konular için riskli, beklediğinizi bulamayabilirsiniz.

Akrep: İlişkilerinizle ilgili daha önce duymadığınız haberler, sizden gizlenmiş bilgiler olabilir. Şimdi bir şeylerle yüzleşme zamanı olacak. Bu bazılarınız için büyük bir kadersel hakediş dönemidir. Eski eşinizden, sevgilinizden hakkınızı alabilirsiniz. Eski sevgiliniz size haksızlık yaptığını itiraf edebilir. Ama eğer haksız olan taraf sizseniz, bu bir bedel ödeme zamanıdır.

Yay: Eski arkadaşlarla buluşmak, küslüklere son vermek, geçmişteki seyahat edilen yerlere gidip nostalji yapmak keyifli olabilir. Bu dönemde arkadaşlıklar çok önemli olacak. Geçmişte konuşmak istediğiniz ama ertelediğiniz konular varsa kendinizi doğru bir şekilde ifade etmeyi ve uzlaşmayı deneyebilirsiniz. Eski aşkınızla kalabalık bir ortamda karşılaşabilirsiniz.

Oğlak: İş hayatınız için karmaşık bir dönem olabilir. Elinizde tamamlanmayı bekleyen işler, birikmiş ödemeler, yapılacak görüşmeler varsa bunları tamamlamaya odaklanmalısınız. Eğer geçmişte beklediğiniz bir zam ve terfi haberi varsa bu dönemde gelebilir. Ama yeni yere geçmek için Retro sonrası dönem daha avantajlı olacaktır.

Kova: Hukuki bir dava sonucu bekleyen kovalar için önemli bir zaman olacak. Hak yeriniz bulabilir, beklediğinizi alabilirsiniz. Fakat yeni bir dava açmak için bu dönemi tercih etmemelisiniz. Atama, yurtdışına yerleşme, vize sonucu gibi durumlar için gecikmeler söz konusu olabilir. Eğitim hayatına geri dönmek isteyenler için ise fırsatlar olacak.

Balık: Geçmiş borçlar, ödenmemiş vergiler, tazminatlar, nafakalar gündeme gelebilir. Kredi çekmek ve borçlanmak için hiç doğru bir zaman değil. Ödemelerde zorlanabilirsiniz. Bu hafta güzel bir bütçe değerlendirmesi yapın, borçlarınız varsa yapılandırma ya da yeni bir ödeme planı yapılabilir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ