Yılın son güneş tutulması gerçekleşiyor!

Yılın son güneş tutulması gerçekleşiyor!
Yayınlanma Tarihi: 11.08.2018 11:48 | Değiştirme Tarihi: 11.08.2018 11:48

Yılın son güneş tutulması 11 Ağustos günü, İstanbul saati ile 12:57’de 18 derece Aslan burcunda gerçekleşiyor.

Ülkemizden gözlemlenemeyecek olan tutulma, Kuzey-Doğu Avrupa, Batı Amerika ve Asya’ın belli bölgelerinden izlenebilecek. Güneş tutulmaları etki alanı çok fazla olan, güçlü yeniaylarıdır. Hayatımızda yeni bir sayfa açmayı ifade ederler. Ay tutulmaları sonlanışları ifade ederken, güneş tutulmaları başlangıçları simgeler. Kendi doğum haritamızda Aslan hangi bölgeye düşüyorsa o alanda değişimler yaşayacağız. Bunlar kimi zaman hiç beklenmeyen bir fırsat, kimi zamanda zorunlu olarak değiştirmemiz gereken bir olgu olarak karşımıza çıkabilir. Aslan burcu kendini ifade etmek, ortaya koymak, tanınmak, adını duyurmak ister. Ego, cesaret, cömertlik ve liderlik temalarını ifade eder. Bu nedenle tutulma etkisiyle kendimizden söz ettirmek adına eyleme geçme ihtiyacı içerisinde olabiliriz.

Tutulma esnasında altı tane gezegenin sabit burçlarda olduğunu görüyoruz. Ateş elementi yüksek, toprak ve hava elementi ise çok az. Ateş elementinin çok yüksek olması güç savaşlarını, ego kontrolsüzlüğünü, ani çıkışları tetikleyecektir. Çok fazla düşünmeden yapılan eylemler krizleri doğurabilir. Liderler arasında ipler kopma noktasına gelebilir. Sabit burçlarda olan bu yoğunluk önemli doğa olaylarının meydana gelmesine sebebiyet verebilir. Depremler, ani iklim değişiklikleri, sel felaketleri gündeme gelebilir. Yangın, elektrik çarpması, büyük kazaların meydana gelme olasılığı hala çok yüksek. O yüzden mümkün olduğunca temkinli olmalıyız.

Uranüs’ün Boğa burcunda retrosuna, Mars’ın sert açısı para piyasalarında ciddi krizleri ortaya çıkarabilir. Öngörülmesi zor olan ani değişimler kargaşaya yol açabilir. Göksel kombinasyonlar mevcut sistemlerin yıkılacağını ve yeni sistemlerin meydana geleceğini, değişimin kaçınılmaz olduğunu vurguluyor. Bu duruma verilebilecek en sağlıklı cevap yeniliklere adapte olmaya çalışmak olacaktır. Değişmeyenin yok olacağı bir döngü içerisindeyiz. Ülkemizde eğitim, iletişim, basın-yayın, internet kullanımı ile ilgili önemli kararlar gündeme gelebilir. Kadınlar ve çocuklar, eğlence mekanları, borsa gündemdeki konular arasında yer alacaktır.

Tutulmaya Retro gezegenlerin eşlik ettiğini görüyoruz. Bu durum geçmişin önümüze serileceğini gösteriyor. Verilen kararların sonuçlarını yaşadığımız bir döngü içerisindeyiz. Şimdi ise sorgulama zamanı. Retro Merkür’ün tutulmayla kavuşumda olması sorgula, ama eyleme geçme diyor. Merkür’le Jüpiter arasındaki zorlayıcı açı ağzımızdan düşünmeden çıkaracağımız sözlerin başımıza dert olabileceğinin sinyalini veriyor. Aynı zamanda tutulmayan sözlerle de ilgili olan bu etkileşim, yapılan anlaşmaların, sözleşmelerin daha sonrasında beklenildiği gibi çıkmayacağını ve hayal kırıklığı yaşatabileceğini gösteriyor.

Önümüzdeki altı ay içerisinde etkisini çok yoğun bir şekilde hissedeceğimiz tutulma hayatımıza birçok yenilik getirecek. Eyleme geçmemiz için doğru zaman Mars ve Merkür retrosunun bittiği, enerji akışının dışa döndüğü zamandır. Ağustos ayı sonrasında yapılacak girişimler, başlangıçlar çok daha hayırlı olacaktır. Gökyüzü kısa bir süre daha sabırlı ve temkinli olmamız gerektiğini vurguluyor.

ASTROLOJİKA