Yengeç burcunda Yeni Ay!

20 Temmuz günü yengeç burcunda bir Yeni Ay gerçekleşti. Yeni Ay'lar güneş ve ayın kavuşum halinde olduğu göksel konumlardır. Güneş ve ay yengeç burcunun 28 derecesinde kavuştu. 

Yayınlanma Tarihi: 21.07.2020 15:24
Değiştirme Tarihi: 22.07.2020 13:35
Yengeç burcunda Yeni Ay!

Önümüzdeki 15 günlük süreçte yengeç burcu temaları olan aidiyet duygusu, güvende olma ihtiyacı, korunma, ailevi konular, annelik duygusu, bakım ve beslenme gündemimizde olacak.

Yeniay enerjisi sert gezegenlerin etkisi altında gölgeleniyor. Önümüzdeki günlerde yakın çevreden zarar görme korkusu, aile içinde gerilim yaşamak, duygusal beklentilerin karşılanamaması söz konusu olabilir. Düzeni koruyabilmek adına mücadele etseniz de emeklerinizin tam olarak karşılanmadığını hissedebilirsiniz. Aile içinde yaşanacak sorunlar büyüyebilir, evden ayrılma, boşanma kararları verilebilir. Korkularımızla yüzleşmemizi gerektiren konularla karşı karşıya kalabiliriz. 

Ev almak, taşınmak, evde tadilat yapmak, aile fertleriyle ilgilenmek, aileyle birlikte daha fazla vakit geçirmek önümüzdeki günlerde en çok ilgilendiğimiz konular olacak. Yeniayın bazı sert enerjileri taşınma, alım-satım konularında bazı engeller ve zorlanmalarla da karşılaşabileceğimizi gösteriyor. Özellikle aile büyükleriyle fikir ayrılıkları yaşanabilir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için yengeç semboliği olumlu olarak kullanılabilir. Bebek haberleri duyabiliriz. Fakat hamile olanlar için biraz zorlanabilecekleri bir süreç olacak. Kendilerine dikkat etmeleri gerekiyor. Ufak kazalar, sakarlıklar olabilir. Mide, meme bölgesi, rahimle ilgili sağlık problemleri ortaya çıkabilir. Bu yeniay sağlık açısından biraz zorlayıcı, çünkü Satürn etkisi vücut direncimizi azaltıyor. Havaların güzel olmasına aldanmamak gerekiyor. Unutmayalımki ülkemizde pandemi açısından risk hala devam ediyor. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ