Yengeç burcunda ay tutulması 2020 yılının fragmanı! |Burç yorumları

10 Ocak 2020 günü, yengeç burcunun 20 derecesinde adeta yeni bir dünya düzenine işaret eden bir ay tutulması gerçekleşiyor.

Yayınlanma Tarihi: 10.01.2020 15:16
Değiştirme Tarihi: 10.01.2020 15:16
Yengeç burcunda ay tutulması 2020 yılının fragmanı! |Burç yorumları

Ay tutulmaları güneş ve ayın karşı karşıya geldiği dolunayların maksimum güce sahip olanlarıdır. Oğlak ve Yengeç burcu eksenlerinde gerçekleşen tutulmalar bireysel açıdan olduğu kadar, toplumsal açıdan da çok köklü değişimlere işaret ederler. 2020 yılına girdiğimiz ilk günlerde yaşadığımız bu ay tutulmasına, Satürn ve Pluto kavuşumunun eşlik ediyor olması da bu yılın hayatımıza iz bırakacak yeniliklere ve dönüşümlere sebep olacağını gösteriyor.

Dünya astrolojisi açısından değerlendirildiğinde büyük otorite figürlerinin, dünya düzenini belirleyici olan devletlerin ve şirketlerin bir yapılanma ve form değiştirme sürecinde olduğu söyleyebiliriz. Dünya liderleri arka plandaki hedeflerine ulaşmak adına mevcut düzenlerini riske atabilir, bazı değerleri feda edebilir ve halkı bir kaos içerisine sürükleyebilirler. Yengeç burcundaki ayın tam karşısında bulunan melafik gezegenler dönüşümün baskı, diktatörlük, kurallar ve ambargolar ile meydana geleceğinin göstergesidir. Birçok siyasi yapı içerinde kırılmalar, liderlerin yer değişiklikleri, büyük şirketlerin beklenmeyen iflasları, halk ayaklanmaları, ifade özgürlüğünü baskılayıcı kısıtlamalar, yeni yasal düzenlemeler, bazı bankalarda iflas meydana gelebilir. Gerçekleşecek olan tutulma, 2020 yılının bir fragmanı niteliğinde!

Bireysel olarak baktığımızda ise 2018 yılının Temmuz ayına ve sonrasında yaşadığımız olaylara dönmek de fayda var. Bu tutulma sonrasında o dönemde temeli atılmış bazı konularla ilgili gelişmeler meydana gelebilir. Ay tutulmaları duygusal yoğunlukların, gerginliklerin çok belirgin olduğu zamanlardır. Çok yoğun bir enerjinin ortaya çıkması adeta içsel bir patlama yaşayacakmışız gibi bir etki verebilir. Bu döngü çerçevesinde yaşanacak olaylar kadersel etkilere sahip olacak. Karar vermek konusunda zorlandığınız olaylar meydana gelebilir. Yaşanılan olayların altında yatan sebepleri değerlendirebilmek, gerektiğinde yön değiştirmek adına bir adım atabilmek, diretmek yerine akışta kalabilmek önümüzdeki günlerde çok değerli ve önemli olacak. 

Yengeç burcu aile ve ev temasını da ön plana çıkaracağından doğum haritanızda aldığınız etkilere göre ailede önemli bir karar alma süreci, aile büyükleriyle bir fikir ayrılığı yaşanması, evden ayrılma, boşanma kararı almak, miras davalarının gündeme gelmesi, çocuk velayeti konusunda gerçekleşecek olan mahkemelerin sonuçlanması gibi konular gündeme gelebilir. Doğum haitasının aldığı iyicil etkilere göre ise ev sahibi olmak, yeni bir eve taşınmak gündeminize gelebilir. Yakın zamanda birçok hamilelik haberi alabilirsiniz. Hamile olan kişilerin ise önümüzdeki günlerde erken doğum riski olabilir. Dikkatli olmakta fayda var. 

Karamsar düşünceler, içsel huzursuzluk, korku ve endişe gibi duygular tetikleneceğinden iletişim problemlerine çok açık olan günlerden geçeceğiz. Karşımızdaki kişiyi dinlerken anlamaya çalışmak, empatik davranabilmek oldukça önemli olacak. Yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında kabuğuna çekilen bir yengeç gibi olmaktansa, birşeyler için mücadele edebilecek, hedefe yönelik hareket edebilecek ve her koşulda ayakta kalmayı başarabilecek olan bir Oğlak gibi davranabilmek bu tutulmada büyük bir destekleyici olacaktır. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ