Yay burcunun 5 derecesinde çok güçlü bir ay tutulması gerçekleşiyor

26 Mayıs tarihinde Yay burcunun 5 derecesinde çok güçlü bir ay tutulması gerçekleşiyor. Bu dünyaya çok yakın gerçekleşmesinden dolayı bir süper ve tam ay tutulması olduğu için çok güçlü etkilere sahip olacak. Tutulma dönemleri hayatımızda çok ciddi değişikliklerin, hareketliliklerin olduğu zamanlardır. Gündemimiz değişir, hayatımızda yön değişiklikleri meydana gelir. Ay tutulmaları kişileri duygusal açıdan etkileyen ve dürtüsel olarak harekete geçme motivasyonu veren göksel olaylardır.

Yayınlanma Tarihi: 26.05.2021 10:24
Değiştirme Tarihi: 26.05.2021 15:22

Tutulma haritasında dikkat çeken göstergeler; tutulma yöneticisi Jüpiter’in sert etkileşimi ve Merkür’ün retroya girmeye hazırlanıyor olması! Bu göstergeler tutulmanın hayatımıza getireceği konuların çok ses getireceğini, geçmişte konuşulmuş görüşülmüş, belki de üstü kapanmış mevzuların tekrar gündeme geleceğini gösteriyor. Hiçbir şeyin sır olarak kalmayacağı, gizli saklı olan şeylerin çok ani bir şekilde gün yüzüne çıkacağını göreceğiz. Jüpiter her zaman büyütücü etkilere sahiptir. Özellikle söylediğimiz bir söz, vadettiğimiz bir şey, savunduğumuz bir konu kriz yaratabilir. Fanatik bir tutum içerisinde olmak, körü körüne bir şeylerde ısrar etmek bu tutulma enerjisinin gölge yanını oluşturuyor olacak.

İkizler ve Yay burcu olan kişiler için, ay düğümleri bu hatta olan kişiler için hayatlarının adeta dönüm noktası olacak. Değişken burçta gerçekleşen bu tutulma hayatınızda doğru gitmediğini düşündüğünüz, değiştirmek istediğiniz konularda yeni bir yol çizme, adım atma fırsatı yakalayabilirsiniz. Özellikle kişisel gelişim, ruhsal açıdan bir farkındalık kazanma, adaletli ve doğru olanı tercih etme bu döngüde oldukça önemli olacak.

Seyahatler artacak, ticaret hareketlenecek. Fakat Venüs’ün aldığı sert etkileşim özellikle ticari açıdan atılacak adımlarda doğru karar vermenin önemini vurguluyor. Bu dönemde yapılacak ortaklıklar, başlayacak yeni ilişkiler çok iyi bir şekilde düşünülerek başlanmalı. Yanlış kişilere güvenmek, büyük vaatlere kanmak söz konusu olabilir. Parasal konularda aldatıcı etkiler var, dolandırıcılıklar artabilir. Yapılan yatırımlarda özellikle güvenilir kanallar kullanılmalıdır.

Dünya gündemi açısında bu tutulma bazı sarsıcı olayları tetikleyebilir. Özellikle din ve ideoloji temalı çatışmalar, gerginlikler, terör olayları çok daha fazla gündemimizde olacak. Özellikle dini yerler, toplu müsabakaların yapıldığı yerler ve mahkemeler bu tutulma açısından riskli bölgelerdir. Yay temasında yabancılar, yurtdışı ticareti, seyahatler, özgürlükler, inançlar, fanatizm, akademik konular, din insanları, turizm, sağlık ve eğitim sektörü yer alır. Bu konularda verilecek önemli kararlar, açıklamalar mutlaka gündemimize gelecektir. Özellikle yurtdışına yerleşmek, yurtdışına bir eğitim için gitmek isteyenler için bir başvuru dönemi olabilir. Bu tutulma yeni bir eğitime başlamak, yabancı dil öğrenmek ve kişisel gelişim açısından bir adım atmak, spora başlamak açısından çok avantajlı gözüküyor.

Sağlık açısında mide, meme, rahim bölgesi Mars’ın pozisyonu açısından dikkat edilmesi gereken bölgede yer alıyor. Yay temasında ise özellikle kas yaralanmaları, kalça kırılmaları, karaciğer ve dalakta sorunlar, safra kesesi ameliyatları, baldır ve dirseklerde yaşanacak sakatlıklar gündeme gelebilir. Tutulma döneminde aşırılıklardan uzak durmak önemlidir. Gıda zehirlenmeleri artabilir, özellikle hayvanlardan gelecek ısırma, sokma gibi durumlar açısından risklidir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ