Yay burcunda yeni ay!

2018 yılının son yeni ayı 15 derece Yay burcunda sabah saatlerinde meydana geliyor. Uzun ve yorucu bir yılı geride bırakıyoruz.

Yayınlanma Tarihi: 07.12.2018 12:59
Değiştirme Tarihi: 07.12.2018 12:59
Yay burcunda yeni ay!

 

Venüs ve Mars retrosu derken bugün itibariyle Merkür retrosunu da geride bıraktık. Enerjinin içe döndüğü retro dönemlerinde hayatımızda yolunda gitmeyen bazı şeyler ile yüzleştik, ilişkilerimizi gözden geçirdik, geçmiş hesaplaşmalar gün yüzüne çıktı. Ne ektiysek, onu biçtik kısacası. Şimdi ise yeni bir yıla hazırlanırken son rötuşları yapıyoruz.

Yay burcu semboliğinde neşe, iyimserlik, coşku vardır. En kötü durumlarda bile bir çıkış yolu bulunacağına inanma ve umudunu kaybetmeme durumu çok güzel bir etki olsa da, bazen olayları objektif olarak değerlendirmede sorun yaşanabilir.  Yay burcunda gerçekleşen yeniayla birlikte 2019 yılına dair güzel dileklerde bulunalım. Fakat bu hayalleri kurarken biraz olsun ayaklarımız yere bassın. Zaman hepimiz için çok değerli ve boşa harcanmamalı. Mars ve Neptün’ün yeniaya yaptığı etki kendimizi kandırdığımız bazı durumlar olabileceğini gösteriyor. Gerçekleri görmekte zorlanıyor olabiliriz, belki de içinden çıkamayacağımızı hissetimiz bir durumla karşı karşıyayız. Mars balıkta kurban bilincini içinde barındırır. Ama unutmamız gereken bir şey varsa, o da tercihlerimizle kaderimizi çizdiğimizdir. Kendi hayatımız için ne yapıyoruz? Yaşadıklarımız için sürekli başkalarını mı suçluyoruz? Kendimize ne kadar gerçekçi ve dürüst davranıyoruz? Kurban bilincinden uzaklaşıp, hayatımıza sahip çıkmalıyız. Sürekli ertelediğimiz şeyleri yapmaya niyet edelim. Hiç kimse hayatımıza bizim yapabileceğimizden daha iyi bir dokunuş yapamaz.

Yeniay’ın etkisi altında dikkat etmemiz gerekenlere geçersek, özellikle bu dönemde verilen sözlere çok da güvenmemiz gerektiğini söyleyebiliriz. Aldatma ve aldanmaya çok müsait bir göksel konum var. Tabi bu bizim vereceğimiz sözler için e geçerli. Boyumuzdan büyük sözler verip, sonrasında pişman olmamız çok mümkün.

İşin içinde Neptün varken doğalgaz patlamaları, kimyasallardan gelecek sıkıntılar, gıda zehirlenmeleri gündeme gelecektir. Çok dikkatli olmamız gerekiyor. Kış aylarında artan bir ilaç kullanımı varken, mutlaka doktorumuza danışalım. Bağışıklık sistemimizi güçlendirecek besinler tüketelim. Son olarak Neptün ile suyun sınavını yaşayabiliriz. Deniz yolu ile yapılacak yolculuklara, sel baskınlarına dikkat!

Kübra DENİZCİ