Yay burcunda gerçekleşen ay tutulmasının etkisini ilk üç hafta çok aktif bir şekilde hissedeceğiz

Yay burcunda gerçekleşen ay tutulmasının etkisini ilk üç hafta çok aktif bir şekilde hissedeceğiz. Bu tutulma parçalı bir tutulma olduğu için yaşanacak olaylar parça parça, zaman aralıklarıyla yaşanabilir. Uzun süreli etki ise 3.5 yıl boyunca sürecek. 2002 ve 2012 yıllarında yaşadığınız olaylara benzer etkiler alacaksınız. Özellikle Aslan, Kova, Terazi ve Koç burçları bu tutulmadan daha olumlu etkiler alacak. Yay, İkizler, Balık ve Başak burçları tutulma etkisinden dolayı gerginlik hissedebilirsiniz. Yaşamınızdaki olayların çok hızlı bir şekilde geliştiğini fark edeceksiniz. Tutulmanın sizin hangi yaşam alanınızı etkilediğini öğrenmek için yükselen burcunuzu öncelikle okumalısınız.

Yayınlanma Tarihi: 08.06.2020 09:22
Değiştirme Tarihi: 08.06.2020 09:22
Yay burcunda gerçekleşen ay tutulmasının etkisini ilk üç hafta çok aktif bir şekilde hissedeceğiz

Koç; Yolculuklarınız artacak. Uzun süredir görmediğiniz kişileri ziyarete gidebilirsiniz. Yolculuklarınızda dikkatsizlikten dolayı eşyalarınızı kaybedebilirsiniz. Alım-satım işlemleriniz olabilir, hukuki davalarınız varsa sonuçlanabilir. Geçmişe dair bir miktar para elinize ulaşabilir. Kredi başvurusu, vize-oturma-çalışma izni başvuruları yapabilirsiniz. Yurtdışından ani gelecek haberlerle gündeminiz değişebilir. Yurtdışı ticareti, turizm, yayıncılık, gazetecilik gibi mesleklerle uğraşıyorsanız iş hayatınızla ilgili önemli kararlar vermeniz gerekebilir. Fakat özellikle haziran verilecek kararları iki kere düşünmekte fayda var.

Boğa; Parasal konular gündemde olacak. Ortak yapılan işlerde, iş hayatınızla ilgili önemli kararlar almanız gerekebilir. Yüksek oranda borçlanmalara girerken 25 hazirana kadar Venüs retrosunun devam ettiğini unutmamalısınız. Alım-satım işleriniz olabilir. Beklediğiniz bir kredi onayı, miras, tazminat vs gibi bir şey varsa önümüzdeki günlerde bu konularda gelişmeler yaşayacaksınız. Kardeşleriniz, yakın arkadaşlarınız ortak işler yapmaya karar verebilirsiniz. Arkadaş çevrenizde yaşanacak bir gelişme sizi huzursuz edebilir ve hayal kırıklığına uğratabilir.

İkizler; sizler için çok önemli bir ay tutulması. Ay tutulması hattında Venüs’ün de burcunuzda Retro yapıyor olmasıyla çok kadersel olaylar yaşanabilir, evlilik kararı alabilirsiniz, uzun süreli bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Eğer evliyseniz çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz. Yaşanan gelişmeler konusunda hızlı karar vermemeye özen göstermelisiniz. 25 Haziran sonrasında karar vermek daha doğru olacaktır. İlişkilerinizde ve iş ortaklarınızda yaşadığınız olumsuzluklar varsa, sakin kalmaya ve dürtüsel kararlar vermemeye özen göstermelisiniz. Ortaklıklarla ilgili kararlarınızı haziran ayında vermemelisiniz.

Yengeç; Artık düzen kurmak istiyorsunuz. Günlük rutinleriniz değişiyor, hem de daha sağlıklı bir yaşama geçiyorsunuz, hem de bulunduğunuz mekanlar değişiyor. Bazılarınız boşanma kararı alabilirsiniz ya da iş değişikliğiniz size yeni bir ortam fırsatı verebilir. Yurtdışından beklediğiniz bazı haberler sizi üzebilir. Hayatınızda özellikle yaşça büyük, alanında uzman bazı kişilerden destekler alacaksınız. İş ortaklığı ile ilgili teklifler alabilirsiniz. İş hayatınızla ilgili vereceğiniz kararlar, özel hayatınızı da çok ciddi bir şekilde etkileyecek.

Aslan; Yay tutulmasından güzel bir destek alıyorsunuz. Öncelikle aşk hayatınızla ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Eski aşk ilişkileri tekrar gündeme gelebilir. Karmik ilişkiler, yarım kalmış hesaplar tamamlanabilir. Sosyal çevreniz genişliyor, çok fazla yeni insanla tanışacaksınız. Hobisel atölyelere katılmak isteyebilirsiniz, kendinizi şımartmak isteyeceğiniz, sosyalleşmek isteyeceğiniz bir süreç olacak. Maddi açıdan eski borçlarınızla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Sağlık konusunda dikkatli olmalısınız, bir operasyon geçirebilirsiniz.

Başak; Ev değişikliği yapmak istiyor olabilirsiniz. Önünüze bazı kredi fırsatları çıkabilir. Fakat 25 Haziran’a kadar önemli kararlar vermemeli ve seçenekleri değerlendirmelisiniz. Aile içinde önemli kadersel olaylar yaşanabilir. Aile içinde yaşanacak gelişmeler, size bazı masraflar çıkarabilir. İş hayatınızla ilgili bazı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Yaşayacağınız sorunlardan dolayı vereceğiniz ani kararlar pişmanlık yaratabilir. Eğer doğum haritanızda Venüs retroysa bu süreçte çok olumlu iş fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Terazi; Sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Özellikle zehirlenmelere, diz, bel, böbrek bölgelerine dikkat etmelisiniz. Yaşayacağınız bir sorunda ihmal etmemeli, hemen doktora başvurmalısınız. İş yoğunluğunuz artabilir, iş ortamınızda değişimler yaşanabilir. İletişiminiz çok artıyor. Seyahat yapmak isteyeceksiniz, fakat bazı seyahatlerinizde son anda iptal durumları yaşanabilir. İkili ilişkilerle ilgili özellikle sizden uzakta olan bazı kişilerden haber alabilirsiniz, sevdiğiniz bir kişiye kavuşabilirsiniz. Eğitim hayatınızla ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir. Günlük rutinleriniz değişiyor.

Akrep; Parasal konular gündeminizde olacak. Özellikle eskiden yapmak istediğiniz bir projeniz, iş fikriniz varsa bu dönemde hayata geçirmek isteyebilirsiniz. Fakat Venüs retrosu bittikten sonra bir başlangıç yapmanız sizin için daha hayırlı olacaktır. Bazılarınız elinizdeki parayı güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz, döviz yatırımı yapabilirsiniz. Eğitimle ilgili bir karar alabilirsiniz. Bu karar sizin ev değiştirmenize de sebep olabilir. Aşk ve ilişkiler konusunda biraz hassas olacaksınız, aldatılma durumu ortaya çıkabilir. Daha önce çok dikkatinizi çekmeyen bazı sorunlarla yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz.

Yay; Hayatınız için önemli bir dönüm noktasındasınız. Burcunuzda gerçekleşen tutulma özellikle ilişkiler, ortaklıklar, iş hayatı konusunda çok önemli kararlar almanıza sebep olacak. Ailelerle ilgili bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Sizi anlamadıklarınızı düşünebilirsiniz. Bazılarınız aile yanından ayrılıp, yalnız yaşama kararı alacak. Ev sahibi olmak isteyebilirsiniz, ama eğer Venüs haritanızda Retro değilse alım-satımla ilgili 25 Haziran’ı beklemelisiniz. Eğer çocuğunuz varsa yaz sonrasında evden ayrılabilir, eğitim için başka bir ülke ya da şehir taşınabilir. İş hayatınızdaki gelişmeler maddi kazançlarınız artacak. Fakat evlilik ya da çocukla ilgili yaşanacak gelişmeler masraflarınızı da arttıracak.  Estetik operasyonlar, imaj değişiklikleri için temmuz öncesinde asla karar vermemelisiniz.

Oğlak; Sorumluluklarınızdan çok yorulmuş olabilirsiniz. Artık hayatınızda değişimler olsun istiyorsunuz. Önümüzdeki yaz sizin için çok hareketli geçecek. Geçmişteki bazı olayların artık çözüme ulaşma zamanı geliyor. Ama öncelikle yaşayacağınız değişimlere psikolojik olarak hazırlanmalısınız. Eğer kendinizi çok bunalmış hissediyorsanız psikolojik destek alabilirsiniz. Sağlık kontrollerinizi yaptırmalısınız. Bazı bağımlılıklardan, kötü alışkanlıklardan kurtulmak isteyeceksiniz. İş hayatınızla ve maddi kaynaklarınızla ilgili önemli gelişmeler olabilir.

Kova; Aşk ve ilişkiler konusunda çok olumlu gelişmeler yaşanabilir. Aniden biriyle tanışabilirsiniz, yeni insanlarla karşılaşabilir, toplu ortamlarda keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Parasal konularda beklenmedik harcamalar çıkabilir, özellikle trafikle ve aracınızla ilgili masraflar çıkabilir. Çocuk sahibi olmak istiyorsanız, tutulma etkisiyle sürpriz bir gelişme olabilir.  Çocuğunuz varsa gerçekleşecek gelişmeler çocuğunuzla daha fazla ilgilenmenizi gerektirebilir. Önemli kararlar almanız gerekebilir. Sağlık konusunda özellikle eklemler, diş ve cilt konusunda sorunlar yaşanabilir.

Balık; Kariyer hayatınızla ilgili çok önemli gelişmeler olabilir. Özellikle 2021 yılı sonuna kadar hem iş yaşamınızda, hem de bulunduğunuz yaşam alanında değişimler olabilir. Fakat acele etmeyin. Öncelikle sabırlı olup, gelecek teklifleri iyi değerlendirmelisiniz. İş hayatınızdaki bazı kişilerle yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Ani verilecek kararlar size kaybettirir. Güzel bir ev fırsatıyla karşılaşabilirsiniz, fakat Venüs retrosunun bitmesini bekleyip, bir karar vermek size daha güzel bir başlangıç yaptırabilir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ