Yay burcunda dolunay bize neler getirecek?

Yay burcunda dolunay bize neler getirecek?
Yayınlanma Tarihi: 29.05.2018 11:22 | Değiştirme Tarihi: 29.05.2018 11:22

Dolunay 29 Mayıs günü İstanbul saati ile 17:20’de Yay burcunda gerçekleşiyor.

Dolunay sahip olduğumuz maddi ve manevi kaynaklarımızı, ortak kazançlarımızı, yatırımlarımızı, kredi işlemlerimizi, vergileri, borçlarımızı, harcama- biriktirme alışkanlıklarımızı gündemimize taşıyacak. Toprak ve hava elementinin hakim olduğunu gözlemliyoruz. Bu hakimiyet düşünceleri gerçekleştirmek, organize olmak, somut kazançlar elde etmek için destekleyicidir. Dolunayı bir gözden geçirme süreci olarak ele alırsak, bu dönemde kaynaklarımız, borçlarımız ve yatırımlarımızı yeniden değerlendirebiliriz. Ani yapılanmalar yerine, aşama aşama gerçekleşecek değişimler Yay etkisindeki bir göksel konumda daha doğru olacaktır. 

Yay burcunun temasında iyimserlik, düşünmeden hislerle harekete geçme, maceracı yaklaşım söz konusudur. İçimizden geldiği gibi hareket etmek için duyduğumuz heves, başımıza daha sonra dert açabilir. Fanatik yaklaşımlar söz konusu olabilir. Dolunayın gelir ve giderler aksında gerçekleşiyor olması, ani kararların bize kayıplar yaşatabileceğini gösteriyor. Kredi çekerken, borçlanırken iki kere düşünmek faydalı olacaktır. Ay’ın Antares Yıldızı, Güneş’in ise Aldebaran Yıldızı ile kavuşumda olması bir şeyleri başarmak uğruna etik dışı, saplantılı ve aşırı hırslı bir yaklaşım sergilediğimizde büyük kayıplar yaşayacağımızı ve girişimlerimizin pişmanlık ile sonuçlanacağını vurguluyor. Hırsımızın kurbanı olmamak adına kontrolsüz davranışlardan kaçınmalıyız. 

Yay burcu ideoloji ve vizyonlarla ilgilidir. Hak, özgürlük, adalet duygularının çok coşkulu bir şekilde ifade edilmesine sebep olur. Dolunay süreci kimlik çatışmalarının yaşanacağı, ideolojiler için savaşılacağı bir süreci ifade ediyor. Uranüs’ün Boğa burcundaki etkisiyle eskimiş düzenin revize edilmesi, yeniliklerin ortaya çıkması için mücadele edilecektir. Yükselendeki Akrep etkisi ile bu mücadele “ya hep, ya hiç” bakış açısı ile gerçekleşecektir.

ASTROLOJİKA