Venüs Retrosunda kimler daha şanslı?

Akrep burcundaki Venüs retrosu devam ediyor. 1 Kasım’da Terazi burcunda devam olacak retro süreci 16 Kasım’da sona erecek.

Yayınlanma Tarihi: 18.10.2018 14:31
Değiştirme Tarihi: 18.10.2018 14:31
Venüs Retrosunda kimler daha şanslı?

Venüs değer duygumuz ile alakalıdır. Boğa burcunu yönettiği için maddi kaynakları ve parayı, Terazi burcunu yönettiği için sevgi lisanımız ve ikili ilişkilerimizi temsil eder. Bu nedenle retro dönemi hem ikili ilişkilerimiz için, hem de maddi yatırımlarımız için önemli kararların verilmemesi gereken bir süreçtir. Venüs Retrosunda doğmuş kişiler ise bu dönemde daha şanslıdır. Çünkü yaşanılan tanıdık, bilindik bir enerjidir. 16 Kasım’a kadar olan süreci yeni başlangıçlar için kullanabilirler.

 

Bir doğum haritasında Merkür, Venüs, Mars gibi kişisel gezegenlerin retro olması oldukça önemlidir. Venüs retrosunda doğan kişiler değer duygusu ile ilgili sıkıntılar yaşarlar. Venüs’ün temsil ettiği alanlarda içe dönük olurlar. Ergenlik ve gençlik dönemlerinde ikili ilişkilerde çekingen davranabilirler. Yoğun duygular yaşasalar bile kendilerini ifade etmekten korkarlar. Sevilemeyeceğini düşünme, reddedilme ve istenmeme korkusu ilişkilerden uzak durmalarına ya da yanlış seçimler yapmalarına sebep olabilir. Ne kadar güzel veya çekici olsalar da bu kişiler güzellikleri konusunda tatminsizdirler ve kendilerini acımasızca eleştirebilirler.

 

Kadınlarda cinsel enerjiyi kullanmakla ilgili sorun vardır. Feminen taraflarını reddetme eğilimi ya da kendilerini değersizleştirip çok fazla cinsel enerjiyi kullanma söz konusu olabilir.  Bu kişiler kadın hastalıklarına yatkınlık gösterebilirler. Geç evlenme, çocuk sahibi olmanın gecikmesi, ilişkilerin aniden bitmesi, aldatılma yaşanma olasılığı yüksektir. Erkeklerde Venüs retrosu evlilik ile ilgili çekincelere, zor aşık olmaya sebebiyet verebilir.

 

Venüs Retrosu olan kişilerin sanatsal yetenekleri çok fazladır. Bu kişiler küçük yaşlarda sanata yönlendirilirse çok başarılı olabilirler. Sanatçı ruhunu keşfeden kişi yaratıcılığını kullandığında ilişkilerde yaşadığı problemler de azalacaktır. Kuyumculuk, mücevher tasarımcılığı, estetik ve uyumu yansıtan meslekler Venüs retrosunda doğanlar için uygundur.

 

Kübra DENİZCİ