Venüs Retrosu burcunuzu nasıl etkileyecek?

Yükselen Koç; Venüs’ün Retro dönemi öncelikle yakın çevreniz, akrabalarınız, kuzenleriniz, kardeşleriniz ile olan ilişkinizde bazı iletişim problemleri yaşamanıza sebep olabilir. Eğer ticari bir faaliyet yürütüyorsanız, seyahat etmenizi gerektirecek bir işiniz varsa yolculuklarınızda bazı aksilikler, ertelemeler yaşayabilirsiniz. Trafikte dikkatli olmalısınız, aracınızla ilgili bir masraf çıkabilir.

Yayınlanma Tarihi: 17.05.2020 12:27
Değiştirme Tarihi: 17.05.2020 12:27
Venüs Retrosu burcunuzu nasıl etkileyecek?

Yükselen Boğa; Yönetici gezegeniniz olan Venüs’ün retrosu Boğa burçlarını daha fazla etkileyecektir. Yükselen Boğa burçları için Retro dönemi parasal konuları gündeme getirecek. Geçmişte almayı düşündüğünüz, beklediğiniz bir para varsa bu para size gelebilir. Ama yeni yatırımlar için oldukça dikkatli olmalısınız. Bu dönemde maddi değeri yüksek olan şeyleri alım-satım konusunda acele etmemelisiniz. Değerinden fazla ödeme yapabilirsiniz.

Yükselen İkizler; Venüs dört aylık bir sürede sizin burcunuzda kalacak. Bu sizin için çok önemli bir döngüyü barındırıyor. Para ve özdeğer konularıyla ilgili hayata bakış açınız değişebilir. Kendinize daha fazla özen göstermeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Parasal kaynakları elde etmek için sarf ettiğiniz çabanın karşılığını bu dönemde karmik hakkedişlerle alabilirsiniz. Özel bazı karşılaşmalar olabilir. Bu kişilerle ilişkinizi değerlendirirken çok acele etmeyin, Retro süreci geçene kadar gözlemlemeye çalışın. Birkaç kişi arasında kalabilirsiniz, kafanız karışabilir. Kişisel bakım, imaj değişimi, estetik operasyonları Retro döneminde kesinlikle yapmamalısınız.

Yükselen Yengeç; Kendinizi bu süreçte izole ve yalnız hissedebilirsiniz. Adeta kabuğunuza çekilmek isteyeceksiniz. Ki çekilmelisiniz de! Bu süreç gizli saklı bazı olayların ortaya çıkabileceği bir dönemdir. Özellikle yakın ilişkide bulunduğunuz kadınlarla ilgili beklenmedik şeyler duyabilirsiniz. Sır gibi sakladığınız konular ortaya çıkabilir. Birşeyi konuşmadan önce iki kez düşünmeniz gereken bir süreç olacak. Eğer başkalarında gizli yaşadığınız bir ilişkiniz varsa bu ortaya çıkabilir ya da partnerinizle ilgili sizi sarsacak bir şey duyabilirsiniz. Platonik aşklar, gizli hayranlar, karmik ilişkiler gündeme gelebilir. Sadece ikili ilişkilerde değil, maddi konularla da ilgili aldanmalara açık bir süreçte olacaksınız.

Yükselen Aslan; Sizin için tam olarak sosyalleşme zamanı! Kendinizi kalabalık ortamların içerisinde bulacaksınız. Sosyal mesafe kuralları olması sizin başkalarıyla yoğun iletişimde olmanızı etkilemeyecek. Günümüz şartlarına uygun olarak online mecralarda farklı etkinliklere, toplantılara, projelere katılabilirsiniz. Eskiden yapmayı düşündüğünüz şeylerle ilgili zihninizin daha fazla meşgul olduğunu göreceksiniz. Hayalleriniz, projeleriniz üzerinizde düşünmek için güzel bir zaman. Retro bitiminde ise harekete geçebilirsiniz. Arkadaşlarınızla aranızda ufak kırgınlıklar olabilir, büyütmemenizi tavsiye ederim. Eski aşkalar ve arkadaşlarla da karşılaşmalar, haberleşmeler söz konusu olabilir.

Yükselen Başak; Venüs retrosu sürecinde özellikle kariyer konularınız, hedefleriniz, yöneticilerinizle olan ilişkilerinizde dikkatli olmalısınız. Eski işiniz, projeleriniz üzerinde tekrar çalışmak durumunda kalabilirsiniz. Özellikle iş arkadaşlarınızla iletişimde gerginlikler olabilir. Aile büyükleri, özellikle babanızla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Maddi konularda risk almamalısınız

Yükselen Terazi; Yönetici burcunuz olan Venüs’ün Retro etkisini fazlasıyla hissedeceksiniz. İkizler ve Terazi burçlarının hava grubunda olması size karmik hakkedişler getirebilir. Yurtdışından bir haber alabilirsiniz. Yurtdışı seyahatleri konusunda engellemeler devam ediyor olacak.  Özellikle yayıncılık, medya, eğitim sektöründe çalışanlar için projelerin yoğunlaştığı ve iş gücünün arttığı bir dönem olabilir. Yüksek öğretim öğrencileri için dikkatli olunması gereken bir süreç sınavlarda, tezlerde vs bazı aksaklıklar olabilir. Geçmiş hukuki davalar ve konular tekrar gündeme gelebilir.

Yükselen Akrep; Sizler için biraz zorlayıcı bir dönem olabilir. Öncelikle bir kredi borcunuz varsa bu dönemde ödemekte zorlanabilirsiniz. Geçmişe dair borçlar, vergiler ortaya çıkabilir. Eşinizin gelirinin kesilmesi ya da azalması bütçenizle ilgili beklenmedik bir durum yaşatabilir. Eğer borcunuz yoksa bu dönemde büyük harcamalar yapmamalısınız, kredi vs çekmemelisiniz. Mümkün olduğunca elinizde parayı doğru değerlendirmeniz gereken bir süreç olacak. Sağlık sorunlarından kaynaklanan bazı ödemeler de yapabilirsiniz.

Yükselen Yay; Aşk ve ilişkiler Venüs retrosu boyunca gündeminizde olacak. Retrodan en çok etki alan burçlardan biri yay olacak. Çünkü yay burcu ikizler burcunun zıttıdır. Öncelikle bir ilişkiniz varsa ilişkinizle ilgili bazı sorunlar yaşanabilir. Ama yaşanacak her ne olursa olsun ani kararlar vermemeye özen göstermelisiniz. Bekar ve yalnız yaylar için yeni karşılaşmalar olabilir. Hatta karmik hakkedişi olanlar için bu ruh eşinizle karşılaşma döneminiz bile olabilir. Eğer doğum haritanızda Venüs retroysa çok özel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Geçmişe dair ilişkilerden haber alabilirsiniz. Bu dönemde ortaklık teklifi de alabilirsiniz. Fakat maddi konularla ilgili önemli karar vermek için doğru değildir. Bu konularda kararı haziran sonrasına ertelemelisiniz.

Yükselen Oğlak; Sağlık konusunda dikkat! Özellikle solunum yolları, ciğerler, elleriniz, parmaklarınızla ilgili sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Bağışıklığınızı yükseltecek gıdalar tüketmelisiniz. İlaç kullanımına dikkat etmelisiniz. Günlük rutininizde sizi engellediğini düşündüğünüz olaylar yaşanabilir. Birlikte çalıştığınız ya da yaşadığınız kişilerle anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. İşten ayrılmalar olabilir. Evcil hayvanlarınız rahatsızlanabilir, huzursuzlaşabilir.

Yükselen Kova; Aşk hayatınız hareketlenecek. Fakat bu hareketlenme daha çok eski ilişkiler üzerinden olabilir. Bitmiş bir ilişkinin tekrar gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Fakat bu dönüşler hayatınızda kalıcı olamayabilir. Özellikle zihinsel olarak ilişkiler konusunda birşeyleri çözmek, üzerine düşünmek için doğru bir zaman olacak. Hamile olan kişiler için bu dönem biraz risk içeriyor. Hareket ederken dikkat etmek gerekiyor. Bazı sakarlıklar, hızlı hareket etmek vs erken doğum riskini yaşatabilir. Hobisel faaliyetlerle ilgilenmek için güzel bir zamandır. Özellikle el yeteneği gerektiren şeylerle ilgilenebilirsiniz.

Yükselen Balık; Değişken bir burç olan ikizlerde yaşanacak Retro sizi ev ve aile konularında biraz zorlayacak gibi duruyor. Ev tadilatı, dekorasyonu yapmak isteyebilirsiniz. Fakat Retro döneminde başlayacak olan tadilatlar beklenilenin üzerinde bir harcama yapmanıza ya da yaptırdığınız şeylerin tam istediğiniz gibi olmamasına sebep olabilir. Çok büyük harcamalar için doğru bir zaman değildir. Aile bireylerinizle daha yakından ilgilenmeniz gerekebilir. Fakat biraz birbirinizi anlamakta zorlanacaksınız. Özellikle parasal konular kiralar, miraslar ile ilgili pürüzler çıkabilir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ