Venüs Koç burcunda: Hızlı başlayan aşklar...

Aşk gezegeni Venüs ateş elementinin öncü temsilcisi Koç burcuna geçiş yapıyor. Venüs ikili ilişkilerimizde kendimizi ifade ediş şeklimiz, sevgiyi aşkı yansıtma biçimimiz, başkalarını nasıl cezbetmeye çalıştığımız, kendimize karşı olan özdeğer duygumuz, sosyal ortamlarda iletişim kurma biçimimiz ve maddi değerlere olan bakış açımızla ilgilidir. 

Yayınlanma Tarihi: 08.02.2020 15:22
Değiştirme Tarihi: 08.02.2020 15:22
Venüs Koç burcunda: Hızlı başlayan aşklar...

Venüs hem kendimize, hem de başkalarına nasıl değer biçtiğimiz ile ilgili olduğundan doğum haritamızdaki Venüs burcumuz ikili ilişkilerimizde çok büyük bir öneme sahiptir. Venüs Koç burcunda olduğunda ilişki biçimiz çok direkt ve hızlıdır. Dürtüsel davranışları tetikliyor olması, benmerkezci bir yaklaşımı ifade etmesi sebebiyle Venüs Koç burcunda düşük bir pozisyonda kabul edilir. 5 Mart’a kadar bu ateşli ve tutkulu enerjinin hakim olacağını göreceğiz. Yalnız olan kişiler için bu enerji yıldırım hızıyla gelen aşklara sebep olabilir. Çok hızlı ve cesur bir şekilde verilecek kararlar sizi etkisi altına alabilir. Fakat unutulmaması gereken bu hızlı başlangıçların kalıcılığı konusunda sıkıntılar yaşanabilecek olmasıdır. Venüs Koç burcunda büyük bir hevesle başlayan aşkın, bir anda sönmesi ile de ilgilidir. Tabiki bireysel doğum haritalarımızdan aldığınız etkiye göre bunu hepimiz farklı deneyimleyeceğiz.

Birlikteliğin olan kişiler için Venüs Koç geçişi kendi isteklerinin daha ön plana çıktığı, egosal çatışmaların yaşandığı, sen-ben tartışmalarının olduğu bir sürece işaret ediyor. İlişkilerde bir rekabet havası hissedeceksiniz. Ayrıca Venüs önümüzdeki 5-6 günlük süreçte Lilith ve Chiron ile temas edecek.  Bu dönemde çevrenizdeki üçüncü şahıs olan kadınlardan zarar görebilirsiniz. Yaşanabilecek kıskançlık krizleri ilişkinizi olumsuz etkileyebilir. 

Venüs Koç etkisi maddi kaynaklar, harcama biçimimiz, yatırım kararlarımız üzerinde de etkili olacak. Para kazanma hırsı artarken, aynı zamanda hızlı tüketimi de tetikleyecek. Bu dönemde çok fazla borçlanmamaya dikkat etmelisiniz. Daha sonra ödeme konusunda sıkıntı çekebilirsiniz.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ