Venüs ikizler burcunda

8 Nisan’da meydana gelen Terazi burcundaki süper dolunay sebebiyle önümüzdeki 10-15 günlük zaman diliminde gündemimizde ikili ilişkilerimiz olacak. 

Yayınlanma Tarihi: 14.04.2020 13:24
Değiştirme Tarihi: 14.04.2020 13:24
Venüs ikizler burcunda

 Terazi burcu Venüs yönetiminde olan bir burçtur. Terazi burcunda gerçekleşen dolunaylar psikolojik olarak uyum denge, samimiyet ihtiyacımızın yoğun olduğunu vurgularlar. Fakat dolunaylar dişil ve eril prensibin karşı karşıya gelmesi olduğu için ilişkilerde dengenin sağlanması hususunda zaman zaman çatışmalar yaşanabilir. Burada ise önemli olan yaşanan olay, gündemdeki konu herneyse bu hikayenin iki yönü olabildiğini görebilmektir. Kişilerin kendilerini objektif bir şekilde değerlendirmeleri uzlaşmanın anahtarı olacaktır.

Dolunayın yönetici Venüs ise aslında sadece önümüzdeki 10-15 günlük süreci değil, Ağustos ayına kadar ilişkilerimizin gündemini belirleyecek. 11 Mayıs-26 Haziran arasında retro yapacak olmasından dolayı, uzun bir süre ikizler burcunda seyahat eder.  Venüs ikizler burcunda olduğunda ilişkilerde iletişimin önemi, entelektüel düzeydeki paylaşım ön plana çıkar. Örneğin Venüs İkizlerdeyken doğmuş biri partner seçimlerinde akılı ve zekayı, güzellikten çok daha ön planda tutacaktır. İlişkilerinde kullandığı en büyük silah iletişim ve paylaşım gücü olacaktır. İkizler hayret ve merak duygusunun peşindedir. Bu nedenle kendisini en çok şaşırtabilecek partnere yönelecektir. Heyecan verici fikirler, geniş kapsamlı ilgili alanları üzerine yapılacak paylaşımlar, düşünsel kalitesi yüksek paylaşımlar ilişkiyi besleyecektir. Gökyüzünde Venüs İkizler hakimiyeti varken çok hızlı ve spontane başlayan ilişkiler olabilir. Fikir paylaşımı ile başlayan arkadaşlıklar ilişkiye evrilebilir. İkizlerde doymak bilmeyen bir deneyim ihtiyacının olması önümüzdeki süreçte biraz maymun iştahlı olabileceğimizi de gösteriyor. Birden fazla kişiyle iletişim içerisinde olmak isteyebilir, flörtöz bir ruh hali içerisinde olabiliriz. Hatta Venüs Retro dönemi bu açıdan biraz sadakat sınavı da olabilir.
 
Evde geçirdiğimiz bu günleri verimli geçirmek açısından Venüs İkizler dönemi yeni bir eğitime başlamak, araştırma yapmak, yayıncılık faaliyetleriyle uğraşmak için oldukça uygun. Böyle bir girişim düşünceniz varsa Venüs’ün retroya gireceği 11 Mayıs öncesinde başlamanız daha uygun olacaktır.  

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ