Venüs Akrep burcunda! Gizli ilişkiler ortaya çıkabilir

Venüs Akrep burcunda geçişine devam ediyor ve 15 Aralık’a kadar Akrep burcunda kalacak. 

Yayınlanma Tarihi: 03.12.2020 15:18
Değiştirme Tarihi: 03.12.2020 16:07

Venüs Akrep burcunda güçsüz olduğu bir pozisyondadır. Çünkü savaş gezegeni olan Mars’ın yönetimindeki bir burç sevgi ve aşkı temsil eden bir gezegende kontrolsüz duygulara sebep olur. Venüs Akrep burcuna geçtiğinde ikili ilişkilerde güç mücadelesi, ego savaşları ortaya çıkar. Partnerinizle ilgili şüphe duyduğunuz konular varsa bu konuları gizli gizli araştırmaya başlayabilirsiniz. Kafanızdaki soru işaretleri uykularınızı kaçırabilir. İhanetler bu süreçte ortaya çıkabilir. Akrep kontrol etme dürtüsü çok yüksek bir burçtur. Sürekli partnerinizi kontrol altında tutmaya çalışabilir, onu manipüle etmeye çalışırken gerginlikler yaşayabilirsiniz.

Venüs Akrep sürecini olumlu bir şekilde geçirebilmenin yolu sakin kalabilmektir. Karşımızdaki insanın fikirlerine, davranışlarına saygı duymayı bilmek gerekir. Herkesin bir kırmızı çizgisi vardır. İşte Venüs Akrep döneminde bu sınırları aşmak ilişkilerde kopuşlara sebep olabilir.

Bir ilişkinin size verebileceği maksimum zarar, sizin izin verdiğiniz ölçüdedir. Akrep burcu tükeniş ve yeniden varoluşun burcudur. Bu dönemde aşırı tutkulu, gözlerinizi kör edecek şekilde bağımlı olduğunuz ilişkileri tekrar gözden geçirebilirsiniz. Bazen en dipte, bazen ise zirvede hissettiren arzularınız belki de aşkınızın karanlık yüzüdür. 

Yeni başlayacak olan ilişkiler için çok ciddi bir derinlik ve tutku söz konusudur. Beklentiler çok yüksek olabilir. Fakat özellikle Kasım ayının son günlerinde çok hızlı başlayabilecek, hatta takıntılı bir bilinç geliştirebilecek etkiler var. Buna da dikkat etmek gerekiyor.

Maddi konularda dikkat edilmesi gereken bir dönemdir. Para piyasalarında ani dalgalanmalar olabilir.  Bu dönemdeki dalgalanmalardan da küçük karlar elde edilebilir. Ortak işlerde yapılacak anlaşmaların şartları iyi değerlendirilmelidir. 26-27-28 Kasım, 5-6 Aralık günleri yapacağınız yatırımlarda dikkatli olmalısınız. Gözden kaçan bazı durumlar, ekstra borçları ve harcamaları gündeme getirebilir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ