Venüs Akrep burcunda! Aşk ilişkilerinde krizlere hazır olun

Venüs Akrep burcunda! Aşk ilişkilerinde krizlere hazır olun
Yayınlanma Tarihi: 14.09.2018 12:04 | Değiştirme Tarihi: 14.09.2018 12:09

Venüs aşkı, sevgiyi, değer duygusunu, estetik algısını etkisi altında tutar.

Bu olguları nasıl yaşadığımız doğduğumuz gün Venüs’ün hangi burçta olduğu ve konumu ile ilgilidir. 9 Eylül günü uyum ve harmoninin burcu olan Terazi’den,  tutku ve şehvetin burcu olan Akrep’e geçiş yaptı. 5 Ekim- 17 Kasım arasında Retro harekette olacağından uzun bir süre Akrep burcundaki hareketine devam edecek. 2018 yılının son günlerine kadar Venüs Akrep etkisini ilişkilerimizde hissedeceğiz.

Yıl sonuna kadar ilişkilerde krizler hakim olacak! Venüs ve Akrep temasal olarak birbirinden çok farklıdır. Akrep sevgi dilini zorlaştırır, yıpratır. Venüs Akrep’te tutku, şehvet, kıskançlık, aşırı sahiplenme, güç ve iktidar savaşı söz konusudur. İlişkilerde takıntı ve saplantıları tetikleyen, gizli ilişkilere merak uyandıran bir etki yaratır. “Ya hep ya hiç” düşüncesiyle dürtüsel harekete geçmeye sebep olur. Birlikte olduğu kişiyi dönüştürmek ve değiştirmek için zorlar. Sonuç ise krizlerle dolu, çıkmazda olan bir ilişkidir.

Hakim olan Akrep teması ile birlikte ilişkilerimizi tekrar gözden geçireceğiz. Bu bir nevi sınanma şeklinde olacak. İlişkiyi derinlemesine irdelerken, çok da hoşumuza gitmeyecek şeylerle karşılaşabiliriz. Akrep ilişkide karşı tarafa tümüyle nüfus etmek ister. Özel ve mahrem olan alanına müdahale eder.  Özellikle Venüs Retro döneminde içgüdüsel olarak bu isteğimize karşı koyamazsak, ilişkimizde kopuşlara sebep olabiliriz. Bu dönemde yeni bir ilişkiye başlamak çok sağlıklı olmayabilir. Çünkü sevmek ya da tutkuyla istemek arasında kendimizi kandırabiliriz. Çok değer verdiğimizi düşündüğümüz biri, aslında sadece hırsla elde etmeye çalıştığımız biri de olabilir.

Venüs maddi değerlerle de ilgilidir. Yıl sonuna kadar yatırım, gayrimenkul alım-satım konularına ara vermek en doğru seçimdir. Bu süreçte yapılan yatırımlardan beklenilen karlar elde edilemeyebilir, para kaybedilebilir. Maddi olarak risk almak için uygun değildir.

ASTROLOJİKA