Uranüs Boğa'da burcunda! Hayatımızda neler değişecek?

Ani değişimlerin gezegeni Uranüs; 15 Mayıs 2018 tarihinde Boğa burcuna geçiyor.

Yayınlanma Tarihi: 15.05.2018 14:19
Değiştirme Tarihi: 29.05.2018 11:12
Uranüs Boğa'da burcunda! Hayatımızda neler değişecek?

7 Kasım 2018 – 6 Mart 2019 arasında retro etkisi nedeniyle tekrar Koç Burcu’na geçiş yapacak olsa da, sonrasında Temmuz 2025’e kadar Boğa Burcunda seyredecek. Her doğum haritası bireysel ve özeldir. Fakat genel anlamda Uranüs etkisini yükselen burç üzerinden gözlemleyebiliriz. 


Yükselen Koç: Uranüs maddi kaynaklar ve gelirlerinizi temsil eden alanda sizi etkileyecek. 7 yıllık süreçte gelirlerinizde ani değişikliklerin olduğunu fark edeceksiniz. Sağı solu belli olmayan bir gezegenin gelirlerinizi etkileyecek olması para idaresi konusunda sizi zorlayabilir. Doğum haritanızdaki açısal etkilere göre maddi kayıplar yaşamanız da, sahip olduklarınızın aniden değerlenmesi de mümkün olabilir. Uranüs’ün bu alandaki hareketi maddi değerler ile ilgili bakış açınızda köklü değişiklikler yapacaktır. Para kazanmanın farklı yollarını keşfedebilirsiniz. Teknolojik gelişmelerden faydalanarak yaratıcı fikirlerle gelirlerinizi arttırabilirsiniz. 


Yükselen Boğa: Uranüs’ün sizin burcunuza geçiş yapması hayatınızda köklü değişiklikler yaşamanıza ve önümüzdeki 7 yıl boyunca yeni bir yaşam şekli oluşturmanıza sebep olacak. Boğa değişime en çok direnen burçlar arasındadır. Fakat bu transitte değişime ne kadar direnseniz de, engelleyemeyeceksiniz. Yapmam dediğiniz şeyleri yapmanıza, tabularınızı yıkmanıza sebep olacak. Bağımsızlığınız ve benliğiniz ön plana çıkacak. Çevrenizdeki kişilerden “ne kadar çok değiştin” cümlesini çok fazla duyacaksınız. Dış görüşünüzde, giyim tarzınızda, zevklerinizde de farklılıklar olacak. Önyargıyla yaklaştığınız her durumu tekrar gözden geçireceksiniz. Tutucu yaklaşımlardan uzaklaşıp özgürleşeceksiniz.


Yükselen İkizler: Uranüs sizin bilinçaltınızı etkileyecek bir alandan geçiş yapıyor. Bu süreçte yalnız kalmaktan eskiye nazaran daha fazla keyif alırsınız. İçsel bir yolculuğa çıkmak, meditasyon çalışmaları yapmak için uygun bir dönemdir. Bilinçaltınızda sıkışıp kalmış korkularınız, endişeleriniz ortaya çıkar. Kendinizi sıkışmış ve çaresiz hissedebilirsiniz. Fakat bu süreç sizin kendinizi yenilemeniz ve korkularınızdan arınmanız için bir fırsattır. Görmezden geldiğiniz şeyleri iyileştiremezsiniz. Bu nedenle ortaya çıkan huzursuzluk aslında sizin farkındalık sağlamanız içindir. Size zarar veren olgulardan bu süreçte kurtulabilir, ruhunuzu şifalandırabilirsiniz. 


Yükselen Yengeç: Uranüs sizin sosyal çevrenizde çok büyük değişiklikler olmasına sebebiyet verecek. Arkadaşlıklarınızı sorgulayacağınız bu süreçte size faydalı olan, aynı ideali paylaştığınız kişilerin hayatınızda kalmasını isteyeceksiniz. Uzun süredir birlikte vakit geçirdiğiniz, ama eskisi kadar birbirinize iyi gelmediğinizi düşündüğünüz kişilerle ani kopuşlar yaşayabilirsiniz. Yeni insanlar tanımak isteyeceksiniz. Bu süreç bir kulübe üye olmak, ortak bir amaç uğruna çalışmak için çok uygundur. İdealleriniz ve hayattan beklentilerinizin gözden geçirileceği, değişime uğrayacağı bu dönemi yaratıcı çalışmalar yaparak sizin için bir fırsata dönüştürebilirsiniz. 


Yükselen Aslan: Kariyer hayatınızda gerçekleşecek değişikliklere hazır mısınız? Uranüs kariyer evinizden geçerken iş hayatınızda ve toplumsal statünüzde önemli değişiklikler yaşayacaksınız. Kiminiz işinden ani şekilde ayrılıp, yepyeni bir alanda işe başlayabilir. Kariyerdeki ani değişimler sarsıcı olsa da, sizin için yeni kapıların açılacağını unutmayın. Yeniliklere açık olmanız, mesleki olarak donanımınızı arttıracak şeylerle uğraşmanız sizin için faydalı olacaktır. Uranüs isyanları da temsil ettiğinden, iş hayatınızda yöneticileriniz ile aranızda güç savaşları yaşayabilirsiniz. İçgüdüsel olarak otoriteyi kabullenmekte zorluk yaşacağınız bir sürece giriyorsunuz.


Yükselen Başak: Uranüs inançlarınız, hayata bakış açınız, düşünceleriniz üzerinde değişimlere sebep olacak. Bu transit herhangi bir konuda eğitim almak ve uzmanlaşmak açısından çok elverişlidir. Uzun zamandır ilgilenmek istediğiniz bir konuyu gündeminize alıp, yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. 7 yıllık süreçte sık sık yurtdışına çıkabilirsiniz. Uluslar arası ticaret ve internet üzerinde yapılan işlerden para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda yabancı biri ile tanışıp, yurtdışına taşınma kararı alabilir ya da bir ortaklık kurabilirsiniz. 


Yükselen Terazi: Uranüs transiti boyunca hayatınızı kadersel olarak değiştirecek olaylar ile karşı karşıya geleceksiniz. Bu değişimler kriz ve zorlanmalar şeklinde hayatınızda var olabilir.  Önemli olan yaşanılan kayıpları, fırsat haline getirebilmeyi başarmaktır. Bu transit ortak kazançlar ve miras konularıyla da ilgilidir. Eşiniz veya ortağınızın yaşadığı maddi kayıplarla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Kredi ve borçlanma konularına özellikle dikkat etmeniz gereken bir sürece giriyorsunuz. Boyunuza aşan yatırımlar yapmanız içinden çıkamayacağınız durumlara sebebiyet verebilir. Haritanızdaki açısal durumlara göre ameliyat, yaşamsal tehlikelerle ilgili durumlar ortaya çıkabilir. 


Yükselen Akrep: Uranüs ikili ilişkilerinizi etkileyecek. Eşiniz, ortağınız ve sevgilinizle kurduğunuz bağ üzerinden hayatınızda değişimlere sebebiyet verecek. Yaşadığınız ilişkide değişime vereceğiniz tepki, ilişkinizin gidişatını da etkileyecek. Özgürlük içgüdüsü ile hareket edeceğiniz bu dönemde bağlarınızı koparmak isteyebilirsiniz. Yalnız biriyseniz hayat görüşünüzden farklı, aykırı bir kişi ile tanışabilir, aniden bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Evli ve uzun süreli ilişkisi olan kişiler duygularını tekrar gözden geçirecekler. Olumlu etkisiyle ilişkiniz monotonluktan çıkabilir ve heyecan kazanabilir. Uranüs’ün bu alandaki etkisi kimilerine de hiç beklemediği anda evlilik fırsatı getirecektir.  


Yükselen Yay: Uranüs sizi günlük alışkanlıklarınız, çalışma hayatınız üzerinden etkileyecek. Çalıştığınız yerin fiziki koşullarında değişimler olabilir, iş yükünüz değişebilir. Yeni bir pozisyona hiç beklemediğiniz bir anda geçiş yapabilirsiniz. İşinizi her zaman yaptığınız metodun dışına çıkarak yapabilir, yeni yöntemler keşfedebilirsiniz. Tasarım, reklamcılık vb konularda çalışıyorsanız büyük fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde özellikle sağlığınıza çok dikkat etmelisiniz.  Kontrollerinizi aksatmamanız bu süreçte önemlidir. 


Yükselen Oğlak: Uranüs aşk hayatınızı hareketlendirecek. Bu süreçte ilk görüşte aşk, yıldırım aşkı gerçekleşebilir. Heyecan arayışında olmanız farklı deneyimler yaşamanıza sebebiyet verebilir. Düzenli ilişkiniz varsa, ilişkinizde değişim arayışında olacaksınız. Macera isteğiniz sadık kalmak konusunda sizi zorlayabilir. Uranüs’ün bulunduğu yerde kalıcılığı yakalamak zordur. Hayatınıza giren insanlar ile geçici ilişkiler yaşabilirsiniz. Kiminiz çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz. Çocuklarınız ile ilişkinizde değişimler yaşanabilir. Çocuğunuz eğitim veya evlilik durumundan dolayı evden ayrılabilir.


Yükselen Kova: Uranüs aile hayatınız, bağlarınız üzerinde değişimlere sebep olacak. Bu transit kişi için çok büyük önem arz eder. Aile fertleri ile ilgili önemli olaylar yaşanabilir. Geçmişte kaldığını düşündüğünüz konular çözüme uğraması adına tekrar önünüze gelebilir. Bu süreçte aidiyet duygusunuz sınanabilir. Evlenme, boşanma, aile bağlarındaki değişimler bu transitin ana konularıdır. Evinizi değiştirebilir ya da dekorasyon yapabilirsiniz. Ailenizin yanından ayrılıp, farklı bir eve yerleşebilirsiniz.  


Yükselen Balık: Bol bol kısa mesafeli yolculuklar yapacağınız bir sürece giriyorsunuz. Yeni yerler keşfetmek, farklı insanlar tanımak gündeminizde olacak. Kendinizi eskisinden çok daha farklı bir şekilde ifade etmeye başlayacaksınız. Yakın çevrenizdeki insanlar sizdeki değişimi fark edecek. Arkadaşlıklar, komşular ve kardeşler ile aranızdaki ilişkide değişimler olabilir. Eğitim, halkla ilişkiler vb. insanlarla iletişim içerisinde olduğunuz bir mesleğiniz varsa bu süreç size fırsatlar getirecek. 

Astrolojika

Etiketler: koç - boğa - aslan - yay - akrep - kova