Uranüs Boğa burcunda! Dünya değişiyor...

Uranüs Boğa burcunda! Dünya değişiyor...
Yayınlanma Tarihi: 07.05.2018 18:57 | Değiştirme Tarihi: 07.05.2018 19:20

Astrolojide ağır gezegenlerin burç değiştirmeleri büyük önem taşımaktadır.

Bulunduğu burçta uzun süre seyreden ve büyük değişimlere sebep olan Uranüs Boğa Burcuna geçiyor. Bu etkileşim tam yedi yıl boyunca sürecek ve dünya düzeninde büyük kırılmalara sebebiyet verecek. Uranüs sürprizlerin,  beklenmedik olayların, ani değişimlerin gezegenidir. Çoğu zaman Uranüs’ün hayatımıza getirdiği olgular, öngörülebilir değildir. Temas ettiği alanda hiçbir şey eskisi gibi kalmaz. Devrimler de Uranüs’ün etki alanı içerisindedir. Eskimiş, faydasız olan şeyleri yıkar ve değiştirir.

Uranüs Boğa burcunda seyrederken, aslında çok da rahat edemediği bir alanda olacak. Boğa sabit nitelikte ve değişimlerden hoşlanmayan, elindeki olguları korumaya çalışan bir burçtur. Uranüs’ün ısrarla değişim isteyen hali, Boğa’nın korumacı yapısına karşı bir tehdit oluşturacak. Boğa parasal değerleri, yatırımları, maddi kazançları, toprak ile ilgili olayları, tarımı, yeme içme alışkanlıklarını, güvenlik ihtiyacını, sanat aktiviteleri, beden sağlığını temsil eder. Önümüzdeki 7 yıl içerisinde dünya üzerinde bu konularda ciddi reformların, yeniliklerin olacağına şahit olacağız.

Dünya üzerindeki etkilerini incelediğimizde; paranın form değiştireceğini, dijital paraların ön plana çıkacağını göreceğiz. Finansal ve ekonomik anlamda büyük krizlerin yaşanabileceği ve krizler sonrasında ise alışılmış değer sistemlerinden uzaklaşılacağı bir döneme giriyoruz. Bankacılık ve borsa sistemi köklü bir değişime uğrayacak. Bu süreçte birçok bankanın iflas etmesine ve piyasadan çekilmesine şahit olacağız. Dünya üzerinde kişilerde güvenlik ihtiyacının artması, para ve maddi kaynakların çok daha önemli bir hale gelmesine sebebiyet verecektir.  Daha fazla kazanma isteği kişilerin birden fazla meslekte çalışmasını, alternatif iş olanakları oluşturması sağlayacaktır. Sıradışı meslekler, orijinallik ve yaratıcılık isteyen projeler bu dönemde kişilerin çok büyük bir ivme yakalamasına yardımcı olacaktır. 

İlişkilerimizi ve sevgi dilimizi temsil eden Venüs, boğanın yöneticisi olduğundan 7 yıllık döngüde ilişkilerimize bakış açımız değişecektir. Özgürleşme isteği yaratan Uranüs değer yargılarımızı sorgulatırken, benmerkezci, birey olmanın önemli olduğu ilişkiler yaşatacaktır. Evlilik kurumu form değiştirecektir. Sanat ve müzik alanlarında devrim niteliğinde değişimler yaşanacaktır. Güzellik anlayışları değişecek, estetik çok daha büyük bir önem kazanacaktır. Toprak ile ilgili her şeyi simgeleyen Boğa, ülkeler üzerinde güç savaşlarının artacağının ve  ülke toprakları üzerinde hakimiyet kuran devletlerin değişebileceğinin sinyallerini veriyor. Doğa değişirken, doğal afetler özellikle de toprakla ilgili yaşanacak olaylar büyük kitleleri etkileyecektir. 

Uranüs bizlere yeni bir dünya düzeni kuracağını fısıldıyor! 7 yıllık süreçte değişime direnenlerin değer kaybedeceğini, değişim rüzgarını arkasına alanların ise hayatlarında tahmin bile edemeyeceği derecede değişimler yaşayacağını gözlemleyeceğiz.

Astrolojika