Terazi Burcunda yeniay

28 Eylül cumartesi günü, saat: 21:27’de terazi burcunda bir yeniay meydana gelecek. Hayatımızdaki dengeleri değiştirecek ve sarsacak bir yeniay yaşayacağız.

Yayınlanma Tarihi: 29.09.2019 10:30
Değiştirme Tarihi: 29.09.2019 10:32
Terazi Burcunda yeniay

Astrolojide terazi dengede kalabilmeyi, uyumu, uzlaşmayı, eşitliği, hak ve adalet duygularını, birlik bilincini temsil eder.  Peki bu kadar uyum ve ahengi temsil eden burçta gerçekleşen bir yeniay nasıl oluyor da bizim dengelerimizi sarsıyor?

Yeniay haritasında Chiron, Ay ve Güneşin karşısında yer alıyor. Chiron manevi acılarımızla olgunlaşmamızı temsil eder. Bazı yaralarımız vardır hayatımız boyunca kapanmayacaktır. Ama bize bu acılar çok fazla şey öğretir. Belki de bizi biz yapan onlardır. Chiron tam olarak budur. Terazi burcu acıya en duyarlı olan burçtur. Acıyla başa çıkmakta zorlanır. Çünkü o Venüs yönetiminde bir burçtur. Kaos yaşamamak adına her konuda uzlaşmaya gitmeyi tercih eder. 

Gökyüzünde Koç ve Terazi karşıtlığı varken bir taraftan kendi isteklerimiz için diretecek, bir taraftan da birlikte hareket edebilmek adına mücadele edeceğiz. İşte bu kısımda dengede kalabilmek çok önemli. Eşinizle, sevgilinizle, arkadaşınızla ya da ortağınızla al-ver dengesini bozmadan, kendi ilkelerinizi feda etmeden nasıl işbirliği yapabilirsiniz? Merkür sert etkiler alırken saldırgan, yıkıcı bir iletişimden uzak durmayı başarabilir misiniz? Bu sert etkiler altında dinlemeyi başarabilmek çok önemli. Ağzınızda düşünmeden çıkan kelimeler geri dönüşü olmayan durumlara sürükleyebilir. 

Venüs Satürn arasındaki sert etkileşim kendimizi değersiz hissetmemize, yalnızlaşmamıza sebep olabilir. Bu dönemde özellikle ilişkileriniz ile ilgili kararlar alırken dikkat etmelisiniz. Yalnız kalmamak adına verilen kararlar daha sonra pişmanlık yaşamanıza sebep olabilir. Terazi burcunun en büyük handikapı kendini değerli hissedebilmek adına başkasına ihtiyaç duymaktır. İlk önce kendi kendinize yetebildiğinizi fark etmelisiniz. Devam eden bir ilişkiniz varsa sorunları görmezden gelmek yerine, soruna odaklanıp çözüm yoluna gitmeye çalışmalısınız. 

Sağlık açısından baktığımızda terazi burcunun temsil ettiği böbrek, idrar yolu ile ilgili hastalıklar, mesane problemleri oluşabilir. Chiron’un koç burcu geçişi özellikle baş bölgesiyle ilgili yaralanmalara işarettir. Böbrek taşı nedeniyle kasıklar ve bel bölgesinde ağrılar oluşabilir. Bu bölgelerde oluşacak hastalıkların çoğu bastırılmış öfke, kızgınlık, kendini ifade edememe ile ilgilidir. Uzun süre kontrol altında tutmaya çalıştığımız duygular bize mutlaka zarar verir. Yeniay enerjisi ile birlikte kendinize dert ettiğiniz ne varsa bu konular üzerine konuşup, dertleşip, kırgınlıklarınız ve küslükleriniz varsa kendinizi ifade edebilir, çözüme ulaşabilirsiniz. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ